7 4e afd. 28 januari 1971 van het in bouwexploitatie brengen van de gronden in het exploi- tatiegebied zijn tot stand gekomen, voor zover de uitvoering van de werken niet met het oog op het in bouwexploitatie brengen van gronden heeft plaats gevonden met vermelding van het aandeel dat ten laste van de gronden in het exploitatiegebied wordt gebracht. Voor de bepaling van dit aandeel wordt rekening ge- houden met de mate van nuttigheid van de werken voor het exploi- tatiegebied; d. een bijdrage in het gemeentelijk apparaat, voor zover dit recht- streeks aan het in bouwexploitatie brengen van de gronden heeft medegewerkt; e. de rente van geïnvesteerde kapitalen en overige lasten, verminderd met revenuen; n. de wijze van toerekening van de totale onder I bedoelde kosten aan de bouwgrond in het exploitatiegebied onder vermelding van de daar- bij in acht te nemen verhoudingscijfers, waarin gewaardeerd wordt het profijt dat de gronden hebben van de onder I genoemde voorzieningen, uitgaande van de ligging en de maximaal toegelaten gebruiksmoge- lijkheden van de gronden; voor zover in de waardering van het profijt de mate waarin de toegelaten gebruiksmogelijkheden kostenver- oorzakend werken, niet voldoende tot uitdrukking kan worden ge- bracht, wordt tevens vermeld de wijze waarop met de kostenveroor- zaking rekening wordt gehouden. Artikel 10. 1. Voor de toerekening bedoeld in artikel 9, onder II, wordt voor ter- reinen bestemd tot woongebied als rekeneenheid gebruikt het gemid- delde bedrag der geclassificeerde bouweenheid, verkregen door het aan- tal geprojecteerde bouweenheden binnen het exploitatiegebied naar soort te vermenigvuldigen met een bestemmingsfactor en een liggings- factor, waarin het belang bij de voorzieningen, bedoeld in artikel 9, onder I, tot uitdrukking komt en het totaal der aldus berekende ge- classificeerde bouweenheden te delen op het totaal van de ten nutte van het exploitatiegebied gemaakte of te maken kosten. Onder bouw- eenheid wordt verstaan een woning, alsmede voor zoveel betreft andere bebouwing dan woningen, zoals winkels en kantoorruimten elke qua vloeroppervlakte of inhoud ter beoordeling van burgemees- ter en wethouders met een woning gelijk te stellen ruimte. 2. In afwijking van het bepaalde in lid 1, worden terreinen welke slechts tot een in verhouding tot andere bestemmingen laag percentage mogen worden bebouwd, gewaardeerd tegen een bedrag per m'-2 bouwterrein, welk bedrag gevonden wordt door het gemiddelde bedrag van de ten nutte van het exploitatiegebied gemaakte of te maken kosten per m2 bouwgrond te vermenigvuidigen met factoren wegens ligging en ge- bruiksmogelijkheden, waarin het belang bij de voorzieningen, genoemd in artikel 9, onder I, tot uitdrukking komt. Artikel 11. 1. De exploitant betaalt als bijdrage in de kosten van het in bouwexploi- tatie brengen het bedrag dat naar de regels van de artikelen 8, 9 en 10 volgens de exploitatie-opzet aan de door hem in exploitatie te bren- gen grond wordt toegerekend, vermeerderd met de kosten op de af- stand van de in artikel 5, onder b, bedoelde gronden vallende en de kosten van de kadastrale uitmeting en verminderd met de geschatte inbrengwaarde, als bedoeld in artikel 9, onder I sub a, van de in bouw-

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 27