daartoe gerekend de kosten van voorzieningen voor sportbeoefening (sportcomplexen en zwembaden), voor zover deze bedoeld zijn om in exploitatieverband gebruikt te worden. Tot het geschikt maken van grond tot bouwgrond moet wel worden gerekend het onderhoud gedurende enkele jaren van een aantal openbare voorzieningen, namelijk de werken die niet bij de eerste oplevering gereed zijn en waarvoor nadien nog herstellingen e.d. nodig kunnen zijn b.v. in verband met verzakkingen tengevolge van de bodemgesteldheid (uitge- stelde aanleg). Het normale onderhoud wordt niet tot het geschikt maken tot bouw- grond gerekend. Artikel 3. Het is voor een goede procedure gewenst dat het verzoek om medewer- king schriftelijk wordt ingediend en dat daarbij de nodige gegevens, ver- eist voor de beoordeling, worden overgelegd. Artikel 4. In principe zal medewerking moeten worden verleend wanneer de grond bestemd is voor de gewenste bebouwing en de exploitant bereid is te vol- doen aan de voorwaarden van de exploitatieverordening inzake de afstand van gronden aan de gemeente en de betaling van de bijdrage. Er zijn met het in exploitatie brengen van gronden echter een aantal openbare belangen gemoeid, welke het gewenst doen zijn dat de gemeente niet zonder meer verplicht is medewerking te verlenen wanneer de exploi- tant bereid is aan de voorwaarden te voldoen. Daarom zijn een aantal weigeringsgronden opgenomen; de opsomming draagt een limitatief ka- rakter. De sub a opgenomen weigeringsgrond is noodzakelijk omdat, als de gronden niet in een bestemmingsplan liggen, de toerekening van de kosten naar de maximale gebruiksmogelijkheden van de grond, overeenkomstig artikel 9, onder II, niet kan plaats vinden. Hoewel de gemeente geen medewerking zal kunnen verlenen wanneer dit zou leiden tot strijd met de door artikel 48 en artikel 50 van de Woningwet beschermde belangen (gedacht is b.v. aan de situatie dat de aan te leggen wegen in strijd zouden komen met bepalingen van de Bouw- verordening of een bestemmingsplan of met de door een voorbereidings- besluit beschermde belangen), omdat zij dan zelf in strijd zou komen met wettelijke regelingen, is het gewenst in de verordening een uitdrukkeiijke weigeringsgrond op te nemen, zodat terzake voor de exploitant geen on- zekerheid bestaat (sub b). De onder c vermeide weigeringsgrond is opgenomen voor het geval de gemeente in verband met het in bouwexploitatie brengen van gronden uitgaven voor openbare voorzieningen zou moeten doen en deze uitgaven hoger zouden zijn dan de vergoedingen welke de exploitant moet betalen. Het gaat hier om openbare voorzieningen waarvan de kosten in principe verhaalbaar zijn op de gronden in een exploitatiegebied, doch die ingevolge de exploitatie-opzet niet volledig ten laste komen van het bepaalde in exploitatie te brengen complex gronden, doch ook ten laste van andere gronden, waarvan nog onzeker is wanneer die in bouwexploitatie zullen komen. Met de weigeringsgrond onder d is beoogd de mogelijkheid te scheppen dat de medewerking kan worden geweigerd wanneer uitbreiding van de bebouwing de gemeente zou noodzaken tot het treffen van voorzieningen waaraan de gemeente op grond van financiële of andere overwegingen nog niet kan voldoen. De weigeringsgrond sub e biedt de mogelijkheid medewerking te wei- geren b.v. wanneer de te verwezenlijken uitbreiding van de bebouwing niet in overeenstemming is met een harmonische ontwikkeling, welke o.m.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 32