4e afd. 28 januari 1971 9 BEREGENINGSINSTALLATIE ZONNEWEIDE ZWEMBAD Heemstede, 9 december 1970. Aan de Raad, Het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting heeft ons voorgesteld te bevorderen dat een krediet van 16.000,wordt beschikbaar gesteld voor aanschaffing, montage etc. van een automatisch bedienbare berege- ningsinstallatie voor de zonneweide van het zwembad „Groenendaal". Bij langdurige droogte wordt thans gesproeid met behulp van een kleine sproeier, welke onvoldoende capaciteit heeft om de grasmat in goede staat te houden. Het terrein wordt dan kaal en hard. De baders nemen veel dor gras en zand van de kale plekken aan de voeten mee in de waadbakken, waar vervuiling en verstoppingen worden veroorzaakt. Overwogen is een installatie aan te schaffen, bestaande uit een verrijd- bare pomp met verbrandingsmotor en de nodige slangen en sproeiers etc. Hieraan kleven echter emstige bezwaren: steeds zullen tenminste twee personeelsleden 's morgens vroeg of 's avonds laat gemime tijd het sproeiwerk moeten verriohten; bovendien gaat veel tijd verloren met het vervoer van het materiaal van en naar de loods op het sportpark (op het terrein van het zwembad is geen opslagruimteTenslotte is er het risico dat tijdens een ernstige droogte niet geput kan worden uit de sloot waarop de installatie moet worden aangesloten. Het het bestuur van de Sportstichting geven wij daarom de voorkeur aan de aanschaffing van een ondergrondse beregeningsinstallatie, waarvan de kosten in eerste instantie weliswaar hoger zijn dan die van een ver- rijdbare pomp met toebehoren, doch waarvan de bediening eenvoudiger en veel minder tijdrovend is. De hogere kosten ad ruim 10.000,zullen in betrekkelijk korte tijd gedekt worden door een besparing op de per- soneelskosten. Wij stellen u derhalve voor een krediet van 16.000,beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 9 december jX; RESLUIT: a. ten behoeve van de aanschaffing, de montage etc. van een automa- tische bedienbare beregeningsinstallatie voor de zonneweide van het zwembad „Groenendaal" een krediet van 16.000,te verlenen; b. het sub a genoemde bedrag te doen afschrijven in 10 jaren. Heemstede, 28 januari 1971. De Raad voomoemd, .etaris, De voozitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 37