11 2e afd. 28 januari 1971 VERBETERING OPENBARE VERLICHTING Heemstede, 20 januari 1971. Aan de Raad, Het is naar onze mening' gewenst, dat stelselmatig wordt nagegaan of het peil der openbare verlichting in de gemeente nog aan de daaraan onder de huidige omstandigheden te stellen eisen voldoet. Een ons door de directeur der gas-, water- en elektriciteitsbedrijven over deze aangelegenheid uitgebracht rapport heeft ons, voor zover eigen waarneming ons dit nog niet geieerd had, tot de conclusie gebracht dat dit peil inderdaad op sommige punten te wensen overlaat. Wij stellen ons voor incidenteel kredieten voor plaatselijke verbetering aan uw raad te vragen, waarbij wij er naar zullen streven dat na ongeveer vijf jaar de verbetering in de gehele gemeente haar beslag zal hebben gekregen. Wij menen dat als eerste project voor verbetering de Raadhuisstraat in aanmerking komt. De directeur van eerdergenoemde bediijven is na een uitvoerig onder- zoek en raadpleging o.m. van de „Aanbevelingen voor Openbare Verlich- ting" van de Nederlandse Stichting voor Verlichtingskunde tot de slot- som gekomen, dat het gebruik van H.P.L. (kwikdamp) lampen voor deze straat, die zowel winkel- als woonstraat is, de voorkeur verdient. Zowel in de Jan van Goyenstraat als in de Valkenburgerlaan werd reeds eerder een dergehjke verlichting aangebracht, waarover nimmer klachten ziin ont- vangen. J Het plaatsen van 31 nieuwe lichtmasten met een lichtpunthoogte van 7 meter en 4 masten met een lichtpunthoogte van 9 meter met bijbeho- rende armaturen van resp. 1 x 125 watt en 2 x 125 watt en lampen zal met înbegrip van de kosten van de benodigde overige materialen en van die van de hiervoor te verrichten werkzaamheden in totaal een bedrag vragen van f 27.075,5 s Wij stellen u voor dit bedrag door vaststelling van nevensgaand ont- werp-besluit te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het ad- vies der Commissie voor de gemeente gas-, water- en elektriciteitsbe- cinjven: BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten laste van de kapitaaldienst der be- grotmg van het elektriciteitsbedrijf een bedrag van f 27.075,ter be- schikking te stellen voor de verbetering van de verlichting van de Raad- Heemstede, 28 januari 1971. De Raad voomoemd, De voorzitter, De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 41