14 2e afd. 28 januari 1971 VOORZIENINGEN AAN GAS-, WATER- EN ELEKTRICITEITSNETTEN OMGEVING WIPPERPLEIN Heemstede, 20 januari 1971. Aan de Raad, In verband met de reconstructie van het Wipperplein en een gedeelte van de Heemsteedse Dreef is het gewenst enkele voorzieningen aan de gas-, water- en elektriciteitsnetten te treffen, die niet direct inhaerent zijn aan die reconstructie, maar waarvan het wel gewenst is deze gelijk- tijdig daarmede uit te voeren. Het gaat hierbij in de eerste plaats om een lage-drukgasleiding van 400 mm diameter, welke thans van het Wipperplein over de terreinen van het bejaardentehuis „de Olijftak", van het bedrijf voor Openbare Werken en van de gas-, water- en elektriciteitsbedrijven naar het op het laatst- bedoelde terrein staande gasinkoopstation loopt. Het is beter dit tracé te verlaten en een nieuwe leiding te leggen van het Wipperplein af langs de Cruquiusweg naar het gasinkoopstation. De terreinen van boven- genoemde bedrijven kunnen dan vrijgemaakt worden voor de bouw van het ter plaatse te stichten 50 kV station voor het elektriciteitsbedrijf en voor een eventuele uitbreiding van het bejaardentehuis. Voorts kan van deze gelegenheid gebruik worden gemaakt om een verbinding tot stand te brengen tussen het gasinkoopstation en de lage-drukleiding in de Nijver- heidsweg. De kosten van een en ander zullen blijkens een voor de leden van uw raad bij de stukken ter inzage gelegde specificatie, naar schatting f 46.000,bedragen. Eveneens is het gewenst de hoofdleiding voor water, welke van het Wipperplein af langs de Cruquiusweg tot het politiebureau loopt door te trekken en te verbinden met de hoofdleiding voor water in de Nijver- heidsweg. Hiervoor zal een bedrag nodig zijn van 7.700,Een specifi- catie van dit bedrag is mede bij de stukken gevoegd. Tenslotte zullen in verband met de stichting van het 50 kV-station ver- schillende hoogspanningskabels voor elektriciteit een ander tracé dienen te krijgen, waarbij de Cruquiusweg en de Heemsteedse Dreef gekruist zullen worden. Ook het aantal kruisingen zal daarbij toenemen. Het is dan ook gewenst de reconstructie van het Wipperplein en de Heemsteedse Dreef te benutten om de nodige mantelbuizen aan te brengen, zodat daar in een later stadium op eenvoudige wijze kabels kunnen worden gelegd. Met het leggen van deze mantelbuizen zal, naar verwacht wordt, een bedrag gemoeid zijn van f 4.000, Wij stellen u voor ons door vaststelling van nevensgaand ontwerp- besluit de nodige bedragen ter beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 47