17 4e afd. 28 januari 1971 OVERDRACHT OM NIET VAN GROND AAN DE BRABANTLAAN Heemstede, 13 januari 1971. Aan de Raad, Ingevolge uw besluit van 26 maart 1970, nr. 38, werd aan de firma Bouwcombinatie Nelissen-Rozestraten, gevestigd te Haarlem, ongeveer 2850 m2 grond, gelegen nabij de hoek van de Provinciënlaan enl de Brabantlaan, verkocht ten behoeve van de stichting van een flatgebouw en een kantoorgebouw. Zoals reeds dadelijk in de bedoeling lag, zal deze bouwonderneming een en ander verkopen aan een belegger. Genoemde firma kan de grond en de opstallen thans doorverkopen aan de naamloze vennootschap Nillmij Woningen Amersfoort N.V., te 's-Gra- venhage. Deze N.V. stelt daarbij echter uitdrukkelijk de voorwaarde dat ook de tussen het flatgebouw en de Brabantlaan gelegen grond, welke bestemd is voor tuin en parkeerterrein, aan haar wordt overgedragen. Aanvanke- -lijk lag het in de bedoeiing dat deze grond (aangegeven op de voor u ter inzage gelegde tekening nr. 1.206.7.9.) eigendom van de gemeente zou blijven. De Nillmij meent dat door de aankoop van bedoelde grond de moge- lijkheden om de woningen ook in de toekomst te kunnen verhuren, wor- den vergroot. Indien de gewenste transactie geen doorgang vindt, zal de Bouw- oombinatie Nelissen-Rozestraten een andere belegger moeten zoeken. Af- gezien van de overweging dat dit in de huidige omstandigheden een moeilijke opgave is, moet worden gevreesd dat een eventuele andere ge- gadigde dezelfde wens zal uiten. Gelet op de grote behoefte aan kleinere huurwoningen zijn wij van oor- deel dat het stagneren en eventueel misiukken van het bouwobject moet worden vöorkomen. Na ampele overweging hebben wij daarom besloten u voor te stellen mee te werken aan de overdracht van bedoelde grond. Deze overdracht kan om niet geschieden, aangezien, overeenkomstig de exploitatie-opzet voor het plan „Van Merlenlaan-Kerltiaan de waarde van de grond, alsmede de kosten van aanleg van het parkeerterrein etc. reeds volledig is verdisconteerd in de door meergenoemde Bouweombinatie betaalde koopsom. Uiteraard zal de gemeente de aanleg van het parkeer- terrein etc. bekostigen. Wij stellen u derhalve voor te besluiten tot over- dracht om niet aan Nillmij Woningen Amersfoort N.V. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 53