82 5e afd. 24 juni 1971 dienst nemen van de werknemers, hun ontslag, de aanwijzing' van de werk- verbanden, de instelling van de sociale werkvoorzieningscommissies, de contacten met het rijk terzake van subsidiëring, etc. Het gaat hier der- halve met name om samenwerking op het bestuurlijke vlak. Nog belang- rijker is de samenwerking op het beheersvlak, d.w.z. het doen functioneren van de werkverbanden. Juist op dit terrein kan schaalvergroting een velerlei positief effect sorteren. Wij wijzen hierbij op een uniforme benadering van de sociale, de arbeidskundige, de financieel-economische, de commerciële en de be- drijfsgeneeskundige aspecten, aan het beheer van de werkverbanden ver- bonden. Het zal u duidelijk zijn dat deze aspecten in een groter verband en vanuit een centraal punt meer en beter tot hun recht kunnen komen en de efficiency belangrijk ten goede komen. Naast de publiekrechtelijke werkverbanden zullen in het werkvoorzie- ningsschap ook worden ingebracht werkverbanden van privaatrechtelijke rechtspersonen, onder meer de Stichting Hevalidatie en Arbeidsvoorzie- ning Epileptiepatiënten te Heemstede. Deze stichting zal haar eigen iden- titeit behouden. Het bestuur van het werkvoorzieningsschap dient op grond van artikel 11 van de wet met deze stichting een rechtsbetrekking aan te gaan, waar- in rechten en plichten worden vastgelegd. Door een hiervoor ingestelde werkgroep is onlangs volledig overeen- stemming bereikt omtrent de in de rechtsbetrekking op te nemen rechten en plichten. In de ontwerp-gemeenschappelijke regeling wordt deze rechts- betrekking meermalen genoemd. De financiële consequenties voor de gemeenten (bestuurs- en beheers- kosten) zijn op dit moment niet exact aan te geven. De voorgestelde opzet, welke geheel voldoet aan de door de wet gestelde eisen, maakt echter realiter mogelijk de aanspraak op het maximale rijkssubsidie ten bedrage van 90% van de lonen, sociale lasten etc. bij werkobjecten met een geldelijke opbrengst (sociale werkplaatsen). Volgens een voorlopige raming zullen de bestuurskosten (secretariaat huisvesting enz.) ongeveer 60.000,bedragen. Op grond van artikel 41, lid 2, van de regeling zullen deze kosten over de gemeenten worden verdeeld naar rato van de inwonertallen van de gemeenten per 1 januari van het betreffende jaar. Op grond van het vorenstaande stellen wij u voor deel te nemen aan een gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaamwoude en Zandvoort ter realisering van een werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemerland en daartoe bijgaande ontwerpregeling vast te stellen. De sociale werkvoorzieningscommissie is terzake op grond van artikel 8 van de Wet Sociale Werkvoorziening gehoord. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 17