79 4e afd. 24 juni 1971 AANKOOP MOTORRIJWIELEN C.A. VOOR DE POLITIE Aan de Raad, De twee bij de gemeentepolitie in gebruik zijnde scooters, weike respec- tievelijk 4 en iV2 jaar oud zijn, verkeren in slechte staat; de nodige repa- raties kunnen slechts met grote moeite worden uitgevoerd, daar de nodige onderdelen bijna niet meer te verkrijgen zijn. Het is zeer gewenst beide scooters te vervangen door motorrijwielen, die mede in verband met de intergemeentelijke surveillance voorzien moeten zijn van mobilofoon; verder dienen op de motorrijwielen een sirene en een zwaailicht gemonteerd te worden. Het gebruik van motorrijwielen levert vooral bij intensief verkeer en bij verkeersopstoppingen grote voordelen op boven het gebruik van auto's; deze kunnen vaak niet inhalen en/of voorbijrijden. Ook is het verrassings- element groter dan van auto's; hierbij wordt met name gedacht aan over- treders van de maximum-snelheid. De keuze is gevallen op de BMW R 60 met een ,,Stomo"-mobilofoon C.Q.M. 632. De kosten worden, inclusief zwaailicht en sirene, geraamd op f 20.500,in totaal. De opbrengst van de twee oude scooters zai 200, bedragen. Wij stellen u voor ons een krediet van f 20.300,te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 26 mei j.l.; BESLUIT: ten behoeve van de aankoop van twee B.M.W.-motorrijwielen met mobilo- foon, zwaailicht en sirene ten behoeve van de gemeentepolitie een krediet van f 20.300,te verlenen, welk bedrag in drie jaren zal worden afge- schreven. Burgemeester en webhouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 24 juni 1971. De Raad voomoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 1