82 5e afd. 24 juni 1971 4. In een besloten vergadering kan geen besluit worden genomen over: a. het doen van uitgaven, op de begroting niet voorkomende, of de daarop uitgetrokken posten te boven gaande en het aanwijzen der middelen tot dekking van zodanige uitgaven; b. het aangaan van geldleningen, het uitlenen van gelden en het aan- gaan van rekening-courant-overeenkomsten; c. het geheel of gedeeltelijk vervreemden en het bezwaren van eigen- dommen van het werkvoorzieningsschap d. het onderhands verhuren, verpachten of in gebruik geven van eigen- dommen van het werkvoorzieningsschap; e. het onderhands aanbesteden van werken en leveranties, voorzover die niet betrekking hebben op het aanvaarden van opdrachten of het verlenen van diensten, welke rechtstreeks voortvloeien uit de exploitatie van werkverbanden. 5. Artikel 49 van de gemeentewet, wat het opleggen van geheimhouding betreft, is van overeenkomstige toepassing. 6. Van vergaderingen, als bedoeld in het eerste lid, geschiedt openbare afkondiging in elk van de gemeenten. Artikel 7 1. In de vergadering van het algemeen bestuur heeft ieder lid één stem. 2. Een vergadering van het algemeen bestuur zal niet worden gehouden, indien niet meer dan de helft van de zitting hebbende leden aanwezig is. 3. Is het vereiste aantal leden blijkens de presentielijst niet opgekomen, dan wordt binnen 14 dagen opnieuw vergaderd. In deze vergadering worden, indien het quorum niet aanwezig is, uitsluitend de onder- werpen, vermeld op de agenda van de eerste vergadering, aan de orde gesteld. In deze tweede vergadering kunnen ongeacht het aantal aanwezige leden, besluiten worden genomen. 4. In de vergadering van het algemeen bestuur worden alle besluiten genomen bij meerderheid van stemmen. 5. Over zaken wordt mondeling en bij hoofdelijke oproeping, over perso- nen schriftelijk en met gesloten briefjes gestemd. 6. Indien bij het nemen van een besluit over een zaak door geen van de leden stemming wordt gevraagd, wordt het voorstel geacht te zijn aangenomen. 7. Voor de bepaling van de uitslag van een stemming worden blanco stemmen geacht niet te zijn uitgebracht. 8. Bij staking van stemmen over zaken wordt het nemen van een 'oesluit tot de volgende vergadering uitgesteld. In deze vergadering wordt bij het staken van de stemmen het voorstel geacht niet te zijn aange- nomen. 9. Bij staking van stemmen over personen wordt tussen personen die de meeste stemmen op zich verenigd hebben terstond een herstemming gehouden, indien de stemmen bij de herstemming staken beslist het lot. 10. De leden van het algemeen bestuur zijn, wanneer de belangen van personen daardoor kunnen worden geschaad, tegenover derden, waar- onder niet worden begrepen de raden en de colleges, tot geheimhou- ding verplicht van al hetgeen hun in de uitoefening van hun functie bekend wordt.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 21