2 82 5e afd. 24 juni 1971 g 2. Het dagelijks bestuur van het werkvoorzieningsschap draagt zorg, dat .e de besturen van de stichtingen vöôr een in de rechtsbetrekkingen te bepalen datum een verslag van de werkzaamheden in het afgelopen 3- jaa.r indienen. i- 3. De in dit artikel bedoelde verslagen worden aan de colleges toegezon- t- den. 3. l'ERDEDING VAN BATEN EN LASTEN n Artikel 41 1. De gemeenten verbinden zich jaarlijks bij te dragen in: a a. de kosten van de ingevoige deze regeling aan het werkvoorzienings- schap overgedragen bestuurlijke bevoegdheden en vei-plichtingen als bedoeld in artikel 35, lid 2 sub a; b. het exploitatie-saldo van elk der onder beheer van het werkvoor- zieningsschap rechtstreeks ên de onder beheer van de stichtingen ressorterende werkverbanden. 2. De bestuurskosten, bedoeld in lid 1, sub a, van dit artikel, worden na aftrek van de onder lid 3 bedoelde bijdragen over de gemeenten ver- i deeld naar rato van de inwonertallen der gemeenten per 1 januari van het betreffende jaar. 3. De niet van het werkvoorzieningsschap deeluitmakende gemeenten, alsmede de instanties ten iaste waarvan kosten van plaatsing op werk- verbanden zullen worden gebracht, worden naar regelen door het dage- lijks bestuur te bepalen eveneens voor een aandeel in de bestuurskos- ten, bedoeld in lid 1 sub a, belast. 4. Het nadelig exploitatie-saldo per werkverband over één jaar, nâ aftrek van rijkssubsidie en de kosten van tewerkstelling van niet voor rijks- subsidie ingevolge de wet in aanmerking komende geplaatsten bedoeld in artikel 26, lid 2, wordt over de deelnemende en niet-deelnemende gemeenten verdeeld naar rato van de loonkosten of aantallen man- dagen naar keuze door het dagelijks bestuur te bepalen der uit die gemeenten oorspronkelijk afkomstige werknemers. 5. Ten aanzien van de kosten, voortvloeiende uit de plaatsing van de in artikel 26, lid 2 bedoelde personen, zal bij elke plaatsing worden be- paald door welke instantie of gemeente en tot welke bedragen wordt bijgedragen. De in dit lid bedoelde kosten worden vastgesteld naar regelen, door het dagelijks bestuur te bepalen. 6. Aan een eventueel batig exploitatie-saldo van een werkverband, niet behorend tot één van de stichtingen, wordt door het algemeen bestuur een bestemming gegeven in het belang van het betreffende werkver- band. Artikel 42 1. Wanneer het dagelijks bestuur zulks nodig oordeelt, verstrekken de gemeenten voorschotten op de in artikel 41 aangeduide kosten. 2. De niet aan de gemeenschappelijke regeling deelnemende gemeenten kunnen voor hun aandeel in bedoelde kosten bij voorschot worden be- last. Artikel 43 1. Aan de hand van de door het dagelijks bestuur opgemaakte ontwerp- rekening zendt dit bestuur een afrekening van de onderscheidene soor-

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 29