82 5e afd. 24 juni 1971 uittredende gemeente, indien het algemeen bestuur hiertoe besluit, een uittredingsbedrag betaalt, waarvan het bedrag en de bestemming door het algemeen bestuur, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten worden vastgesteld. 4. Van ieder bericht van toetreding en uittreding door één of meer ge- meenten wordt onmiddellijk kennis gegeven aan de gemeenten. 5. Het algemeen bestuur kan in bijzondere gevallen bij besluit genomen door twee/derde van de leden van het algemeen bestuur, afwijking van het bepaalde omtrent de in het derde lid genoemde opzeggingstermijn toestaan. Wijziging en aanvulling Artikel 48 1. Wijziging of aanvulling van de regeling kan geschieden als tenminste twee/dcrde van de raden en|of van de colleges daartoe besluiten. Een voorstel hiertoe kan uitgaan van het algemeen bestuur en|of van éénjof meer van de raden en/of de colleges. 2. Indien het voorstel uitgaat van het algemeen bestuur, zendt het dit aan de raden en/of colleges, die binnen twee maanden na ontvangst daar- van een besluit nemen en dit terstond aan het algemeen bestuur mede- delen. 3. Indien het voorstel uitgaat van één of meer deelnemende gemeente(n) zendt, respectievelijk zenden, deze gemeente(n) het voorstel aan het algemeen bestuur. 4. Het algemeen bestuur doet het voorstel met zijn beschouwingen ter- zake binnen drie maanden aan de raden enjof de colleges toekomen, die binnen twee maanden na ontvangst daarvan een besluit nemen en dit terstond aan het algemeen bestuur mededelen. 5. Het algemeen bestuur geeft de raden en de colleges kennis van de door hem gcnomen besluiten tot aanvaarden, verwerpen, goedkeuren res- pectievelijk niet goedkeuren van de in dit artikel bedoelde voorstellen respectievelijk besluiten. Liquidatie Artikel 49 1. Indien tenminste tweejderde van de gemeenten tot opheffing van deze regeling besluit, gaat het algemeen bestuur terstond tot liquidatie van het werkvoorzieningsschap over. 2. Het algemeen bestuur bepaalt het aandeel van elke gemeente in het saldo van de liquidatierekening en houdt daarbij rekening met het be- drag, dat door iedere deelnemende gemeente gedurende de laatste drie jaren in de kosten van het werkvoorzieningsschap is bijgedragen. Ten aanzien van de liquidatierekening is het bepaalde in artikel 37 van overeenkomstige toepassing. 3. Binnen 4 weken na ontvangst van de door Gedeputeerde Staten vast- gestelde liquidatierekening wordt aan de gemeenteraden van die vast- steiling mededeling gedaan. Tegelijk wordt een verslag van de liquidatie en een opgave van het bedrag, dat elke gemeente uit het eindsaldo zal ontvangen c.q. in het eindsaldo zal bijdragen, toegezonden. De afrekening hiervan vindt plaats binnen 3 maanden na ontvangst van deze stukken door de ge- meenteb esturen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 31