87 4e afd. 24 juni 1971 AANKOOP EN VERKOOP PERCEEL GROND MET OPSTALLEN AAN DE KERKLAAN Heemstede, 16 juni 1971. Aan de Raad, Namens de erven vajn D. H. Granneman, gewoond hebbende te Heem- stede, is aan de gemeente te koop aangeboden het perceel sectie B, num- mer 7870, groot 1095 m2, met de daarop aanwezige opstallen, waaronder de woning Kerklaam 97 en een bollenloods. Aankoop is voor de gemeente van belang met het oog op de bollenloods en de overige achter de woning staande opstallen, die achter de nieuwe Vaumontflat en achter de bejaar- denwoningen van de woningbouwvereniging „de Haemstede" staan. Deze opstallen passen niet meer in deze omgeving en dienen naar ons oordeel te worden afgebroken. Met de eigenaren is overeenstemming verkregen over een koopprijs van 54.000,en over de vooiwaarden welke zijn vermeld in de voor u ter inzage gelegde voorlopige koopakte. De heer W. Zijerveld, te Sassenheim, heeft gevraagd de woning Kerk- iaan 97 en het grootste deel van de bijbehorende grond, doch exclusief de bollenloods etc., aan hem door te verkopen. Met hem is overeenstemming bereikt over een koopsom van f 38.875, De woningbouwvereniging „de Haemstede" wenst een strook grond, ter grootte van 116 m2, te kopen om deze te voegen bij de achtertuin van de bejaardenwoningen. Vervolgens hebben de heer D. den Hengst, mevrouw E. Hughes-Berger en de heer M. van Ravenstein, resp. wonend Kerklaan 97a, 97b en 99, verzoeht aan hen stroken ter grootte van resp. 146 m'2, 143 m'2 en 64 m"2, te verkopen. Met het bestuur van de woningbouwvereniging en de drie genoemde personen is overeenstemming bereikt over een koopprijs van 25,per m2. Wij stellen u voor tot de hierboven omschreven aankoop en verkopen te besluiten. Met de afbraak van de bollensChuur etc. is een bedrag van f 6.000, gemoeid. Wij geven u in overweging ons een krediet tot dit bedrag te ver- lenen. Per saldo zal ten laste van de gemeente komen een bedrag van /3400,(aankoopsom verminderd met het totaal der verkoopsommen), alsmede een deel van de overdrachtskosten en de sloopkosten. In het belang van de sanering van de omgeving achten wij zulks alleszins ver- antwoord. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 43