109 4e afd. 30 september 1971 onder de bemoeiingen van een andere dienst vallen, levert dit bezwaren op, o.m. verband houdende met de doorberekening van kosten ten behoeve van het bijzonder onderwijs. Vôör aansluiting bij de Haarlemse dienst pleit ook dat zeer veel kinderen uit onze gemeente na de lagere school voortgezet onderwijs gaan volgen in Haarlem, waar zij vallen onder de bemoeiingen van de Haarlemse dienst (deze zal zich ook bezig houden met de seholen voor voortgezet onderwijs). Hetzelfde geldt ten aanzien van een vrij groot aantal kinderen uit Heemstede die een school voor buitengewoon lager onderwijs in Haarlem bezoeken. Verder kan worden gewezen op de omstandigheid dat de Haarlemse dienst, waarin o.m. ook de adviseur voor het voortgezet onderwijs in Haarlem, Bloemenidaal, Heemstede en Zandvoort zal worden ,,ingebracht", waarschijnlijk ook contacten zal hebben (houden) met de openbare Bronsteeschool voor mavo. Tenslotte vermelden wij nog dat een school- adviesdienst waarschijnlijk een veel grotere populatie dan die van de gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort zal moeten bestrijken, wil men te zijner tijd voor rijkssubsidie in aanmerking komen. Over deze kwestie heeft uitvoerig beraad plaats gehad tussen de wet- houders van Onderwijs der drie meergenoemde gemeenten en de Stich- ting G.V. Verder hebben wij hierover schriftelijk contact gehad met burgemeester en wethouders van Haarlem, terwijl bovendien met het oog op eventuele aansluiting de dit jaar gehouden vergaderingen van de Stuurgroep voor de oprichting van de Haarlemse schooladviesdienst zijn bijgewoond door een vertegenwoordiger van ons college. Bij de beraadslagingen hebben zoals wel vanzelf spreekt de be- langen van de kinderen en de zorg voor een optimale schoolloopbaan van alle ieerlingen voorop gestaan. Met burgemeester en wethouders van Bloemendaal en Zandvoort zijn wij tot de slotsom gekomen dat aansluiting bij de Haarlemse dienst thans niet raadzaam is. De samenwerking tussen de schoolpsychologen van het districtsbureau van de Stichting G.V., de hoofden van de openbare scholen en de schoolartsen is uitstekend. Naar het oordeel van deze hoofden en van de sehoolartsen levert het werk van de schoolpsychologen thans al goede resultaten op, terwijl zij de beste verwachtingen hebben van uitbreiding der werkzaamheden. Daarentegen hebben wij, mede op grond van de door burgemeester en wethouders van Haarlem verstrekte gegevens, niet voldoende zekerheid dat de Haarlemse dienst geheel kan voorzien in de behoeften van het openbaar onderwijs, zoals wij deze thans zien. Onder deze omstandigheden achten wij het niet gewenst de goede contacten met de Stichting G.V., welke pas van 1 januari 1969 af bestaan, te verbreken, althans voor zover betreft het schooladvieswerk. Mede met het oog op de wellicht komende rijkssubsidieregeling menen wij evenwel dat aansluiting bij de Haarlemse dienst op langere termijn de aangewezen oplossing zal zijn. Overigens is nog in het geheel niet bekend wanneer rijkssubsidie zal kunnen worden verkregen; verwacht wordt dat dit zeker niet vôôr 1975 het geval zal zijn (omtrent het standpunt van het nieuwe kabinet terzake is momenteel niets bekend). Namens het bestuur van de Stichting G.V. is ons meegedeeld dat reme- dial teaehers en pedagogen-didactici niet in dienst van deze stichting kun- nen worden genomen; dit zou in strijd zijn met het statutaire doel van de stichting. Met het oog op de noodzakelijke samenwerking in teamverband met (o.m.) de schoolpsychologen is het ook minder gewenst die functio- narissen in gemeentedienst te nemen. Het is daarom noodzakelijk een stichting voor schooladvieswerk in de gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort op te richten. Deze

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 13