4e afd- 30 september 1971 ]Qg stichting welke een tijdelijk karakter zal hebben in verband met de op langere termijn te verwachten aansluiting bij de Haarlemse Regionale dienst, zai waarschijnlijk kunnen worden opgericht door de Stichting G V oestuursleden kunnen worden benoemd door de besturen van de drie gemeenten en de besturen van de bijzondere scholen die gebruik maken van de diensten van de stichting (dit zijn alle bijzondere scholen in Zand- voort en enkele bijzondere scholen in Bloemendaal) Hierover zal nog nader overleg worden gepleegd. De schoolpsychologen en hun assistenten zullen kunnen overgaan in dienst van de op te richten stichting. Naar onze mening zal deze stichting zo spoedig mogelijk enkele reme- dial teachers en een pedagoog-didacticus moeten benoemen. De gemeente- raden van Bloemendaal en Zandvoort hebben inmiddels al een beslissing genomen mzake de aanstelling van remedial teachers; deze zullen even- tueel în gemeentedienst treden voor zolang de hiervoor bedoelde stich- tmg niet îs opgericht. O.i. dient voor Heemstede dezelfde gedragsliin te worden gevolgd. Het hoofd van het districtsbureau van de Stichting G V vertrouwt erop dat het personeel van de nieuwe stichting voor zoveei nodig - op technisch niveau goed zal kunnen samenwerken met het personeel van de Haarlemse dienst, zodat de belangen van de kinderen en hun ouders (b.v. leerlingen van Heemsteedse openbare scholen die worden verwezen naar een Haarlemse school voor buitengewoon onderwijs) niet m het gedrag komen. Aan de aanstelling van remedial teachers en van een pedagoog-didac- ticus zijn belangrijke financiële consequenties verbonden. De hoofden van de drie openbare lagere scholen hebben ons na overleg met het hoofd van het districtsbureau opgegeven dat thans in totaal voor ongeveer 70 uren per maand hulp van een remedial teacher nodig îs, dit betreft leerlingen van de eerste vier leerjaren; voor de beide andere leerjaren wordt zelden een beroep gedaan op hulp van een remedial 'teacher. Dit komt neer op drie dagen per week of 60% van een volledige betrekking. De kosten worden afhankelijk van de leeftijd van de te benoemen remedial teacher geraamd op minimaal f 15,000en maximaal f 21.500,per jaar. De ten behoeve van het openbaar onderwijs te maken kosten zullen moeten worden doorberekend ten gunste van de bijzondere scholen uiter- aard voor zover deze gebruik maken van de diensten van een soortgeliike functionaris. Hiervoor zal te zijner tijd een regeling moeten worden ge- troffen. Op basis van het aantal leerlingen bij het openbaar lager onder- wijs en dat bij het bijzonder lager onderwijs in Heemstede zullen de bli- zondere scholen in totaal recht hebben op f 41.000,59.000,per jaar (resp. bij minimum en maximum salaris). De totale lasten kunnen dus worden geraamd op ten hoogste f 80.000,— per jaar rond. Hier staat tegenover dat de nu in de gemeentebegroting voorkomende P°st voor het onderwijs aan kinderen met leermoeilijkheden (voor 1971 f 26.000,op de duur zal kunnen verdwijnen. Wanneer wordt overgegaan tot de benoeming van één pedagoog-didacti- cus voor het openbaar onderwijs in de drie gemeenten en de bijzondere scholen in Zandvoort en Bloemendaal die zich bij de stichting zullen aansluiten, betekent dit volgens een globale raming voor het openbaar onderwijs in onze gemeente een last van f 7.500,— per jaar; de door- betaling aan de bijzondere scholen zal rond f 20.000,vergen. Wij geven u in overweging in beginsel in te stemmen met: a. aansluiting van de gemeente bij de op te richten stichting voor school- advieswerk in de gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort; b. de benoeming van een remedial teacher ten behoeve van de drie open-

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 14