118 4e afd. 30 september 1971 BESTUURLIJKE ORGANISATIE IN ZUID-KENNEMERLAND De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 22 september j.l. en de brief dd. 13 september 1971 van de ISK-commissie ter bestude- ring van de bestuursproblemen; BESLUIT: I. in te trekken het besluit van 27 mei 1971, nr. 76; uit te spreken dat hij bereid is deel te nemen aan een gemeenschap- pelijke regeling tussen de raden der gemeenten Bennebroek, Bloe- mendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmer- meer, Heemstede en Zandvoort, welke gemeenschappelijke regeling tot doel heeft om op nader door een te vormen Kennemerraad te bepalen punten de bestuurlijke samenwerking tussen de daarin vertegenwoordigde gemeenten te bevorderen; en krachtens welke gemeenschappeiijke regeling voor het totale gebied dier gemeenten de hiema genoemde organen voor lokaal bestuur zullen worden ingesteld; 1. een Kennemerraad; 2. een dagelijks bestuur; 3. een voorzitter van de onder 1 en 2 genoemde organen. III. uit te spreken dat: 1. hij er in beginsel mee instemt dat de Kennemerraad zal bestaan uit 45 leden en een voorzitter; 2. dat de burgemeesters van de gemeenten Bennebroek, Bloemen- daal, Haarlemmeriiede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemstede en Zandvoort alsmede de loco-burgemeester van Haarlem adviserend lid zullen zijn van de Kennemerraad; 3. de overige leden van de Kennemerraad zullen worden gekozen door en uit de zitting hebbende leden van de raden dier gemeen- ten op de volgende basis: Bennebroek Bloemendaal Haarlem Haarlemmerliede en Spaarnwoude Haarlemmermeer Heemstede Zandvoort 3 leden 4 leden 19 leden 3 leden 7 leden 5 leden 4 leden een en ander op zodanige wijze dat dit deel van de Kennemer- raad zoveel mogelijk een afspiegeling vormt van de totaliteit van de gemeenteraden in politieke zin; IV. uit te spreken dat het dagelijks bestuur naar zijn oordeel zal moeten worden gekozen door de Kennemerraad en zal dienen te bestaan uit een aantal leden gelijk aan het aantal deelnemende gemeenten, de voorzitter daaronder niet begrepen, met dien verstande dat per deel- nemende gemeente één zetel in het dagelijks bestuur beschikbaar zal zijn;

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 34