107 4e afd. 30 september 1971 AANVULLENDE GARANTIE CLUBHUIS M.H.C. ALLIANCE Heemstede, 15 september 1971. Aan de Raad, Bij uw besluit van 25 januari 1968, no. 15, werd de tijdige betaling' van rente en aflossing gegarandeerd van een door de M.H.C. Alliance voor de bouw van een nieuw clubhuis gesloten geldlening van f 100.000,Voorts werd ingevolge de Verordening investeringssubsidie sportaccommodaties een subsidie van f 25.000,toegekend in de kosten van het kleed- en wasgedeelte van dit gebouw. Blijkens een door het bestuur van de vereniging overgelegde afrekening hebben de totale stichtingskosten van het clubgebouw ruim f 35.000, meer bedragen dan was geraamd. Ondanks de hogere eigen bijdrage dôor het voeren van financiële akties, is een tekort van f 20.000,ontstaan, welk bedrag de vereniging in verband met de hoge lasten niet zelf kan opbrengen. Ter dekking van dit tekort werd verzocht een renteloze lening van f 20.000,te verstrekken, af te lossen in 7 jaar. Inwilliging van dit verzoek achten wij niet juist omdat dit in feite neer- komt op het verlenen van een extra subsidie naast de reeds toegekende investeringssubsidiebij een rente van 8 zou dit neerkomen op een bedrag van f 6.640, Wel hebben wij ons bereid verklaard u een voorstel te doen tot het ga- randeren van de tijdige betaling van rente en aflossing van een te sluiten geldlening en tot het verlenen van een aanvullende subsidie tot maximaal de verschuldigde rente van die lening indien de exploitatierekeningen een tekort vertonen. Omtrent de toekenning van dit aanvullend subsidie zullen wij u een nader voorstel doen in de subsidienota bij de gemeente-beexotiner voor 1972. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een aan- vullende garantie te verlenen voor genoemde geldlening van f 20.000, De Raad der gemeente Heemstede; geiezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 15 september onder afstanddoening van alle voorrechten en exceptiën, door de wet aan borgen toegekend, te waarborgen de tijdige betaling van rente en aflos- sing terzake van een door M.H.C. Alliance bij de Nutsspaarbank West Nederland te Haarlem te sluiten geldlening ad f 20.000,tegen een renie van 8 s jaars, halfjaarlijks te voldoen en met een Iooptijd van 10 jaren, zulks onder de voorwaarden en bepalingen als genoemd in het raads- besluit van 25 januari 1968, no. 15. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. j.l.; BESLUIT: Heemstede, 30 september 1971. De Raad voornoemd, De voorzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 7