108 2e afd. 30 september 1971 GARANTIEVERLENING INGEVOLGE DE WET BEZITS V ORMIN GSFONDS Heemstede, 15 september 1971. Aan de Raad, Op 1 jull 1971 is in werking getreden de Wet Bezitsvorming'sfonds. Op grond van deze wet kan aan personen met een beperkt inkomen voor het in eigendom verwerven van een door de eigenaar te bewonen woning (hetzij een nieuwe woning, hetzij een woning die reeds eerder bewoond is geweest) geldelijke steun worden verleend, mits de koper en de te kopen woning aan bepaalde eisen voldoen. Genoemde steun wordt in de vorm van een renteloze lening ad f 2.400, verstrekt. De toekenning van deze lening geschiedt door de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De aanvrager moet meerder- jarig zijn, doch mag de leeftijd van 60 jaar nog niet hebben bereikt. Het belastbare inkomen in de zin van de Wet op de Inkomstenbelasting 1964 dat aanvrager heeft genoten in het tweede of derde jaar, dat vooraf gaat aan het jaar van aanvrage, mag niet uitgaan boven de aanslaggrens voor die jaren. Voorts kan door het Rijk voor 50% worden deelgenomen in het verlies, dat voor een gemeente kan voortvloeien uit het garanderen van rente en aflossing van een lening voor de koop van een reeds eerder bewoonde woning, indien voor deze koop tevens een renteloze lening krachtens voor- noemde wet is verstrekt. Door belanghebbende moet tenminste 10% resp. 20% uit eigen middelen of uit een niet door de gemeente verstrekte of gegarandeerde lening wor- den gefïna,ncierd, indien hij de leeftijd van 55 jaar nog niet, resp. wel, heeft bereikt. Van deelneming kan bovendien sleohts sprake zijn, indien de garantie is aangevraagd door tussenkomst van een toegelaten bemid- delend orgaan als bedoeld in artikel 69, eerste lid, van de Woningwet. De verdere voorwaarden hebben dezelfde strekking als die, welke gesteld worden bij garantieverlening voor nieuwe woningen ingevolge de Be- schikking geldelijke steun eigen woningen 1968. Garanties, verleend ingevolge de Wet Bezitsvormingsfonds, zijn niet onderworpen aan het garantieplafond dat de Wet Kapitaaluitgaven pu- bliekrechterlijke lichamen kent. In het verlies wordt door het rijk deelge- nomen, indien de garantie niet later is verstrekt dan 6 maanden na het m eigendom verwerven van de woning. Het is voor de belanghebbenden met het oog op het verkrijgen van financieringsmiddelen belangrijk, dat °P hun aanvragen om garantie zo spoedig mogelijk een beslissing wordt genomen. Wij menen dan ook dat het ten zeerste gewenst is indien U de aan Uw raad gegeven bevoegdheid aan ons college delegeert. Mitsdien stellen wij u voor, tot deze delegatie te besluiten, waartoe wij u hierbij een ontwerp-besluit aanbieden. Burgemeester en wethouders van Heemstede W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 9