140 ie afd. 25 november 1971 ACHTERSTALLIG ONDERHOUD BOERDERIJ HERENWEG 61 Heemstede, 20 oktober 1971. Aan de Raad, Voor de uitvoering van achterstallig onderhoud aan de boerderij Heren- weg 61, eigendom van de gemeente, was in de begroting van het grond- bedrijf voor 1970 een bedrag van 5.500,geraamd. Dit bedrag is niet besteed, zulks in verband met het feit dat onzeker was of de pachter, de heer G. M. Milatz, niet spoedig elders een boerderij zou kunnen krijgen, zodat zijn huidige boerderij afgebroken zou kunnen worden; in het be- stemmingsplan voor de Rivierenwijk is de betrokken grond namelijk be- stemd voor wegaanleg doortrekking Dinkellaan naar Rijnlaan) en voor bebouwing c.a. Het is thans vrijwel uitgesloten te aohten dat de heer Milatz binnenkort zijn huidige boerderij kan verlaten. De onderhoudstoestand van het ge- bouw is nu zodanig dat op korte termijn diverse voorzieningen moeten worden getroffen. Met name is dringend herstel van de dakbedekking nodig; de panlatten zijn ten dele vergaan, waardoor de pannen verschui- ven. Verder is het houtwerk van de ventilatiekokers op het dak geheel verteerd; dit moet vemieuwd worden. Voorts sluiten diverse deuren en ramen onvoldoende; enkeie deuren moeten geheel vemieuwd worden. Ook moet de muurbepleistering op enkele plaatsen gerepareerd worden en van een stenen schuur moet het metselwerk dringend hersteld worden. Ten- slotte is het buitenschilderwerk totaal vergaan; volstaan kan worden met het aanbrengen van twee vertflagen. De kosten van een en ander worden geraamd op 9.750, Wij stellen u voor ons een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen ten laste van het grondbedrijf De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 20 oktober j.l. ten laste van de begroting van het grondbedrijf een krediet van 9.750, beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van achterstallig onderhoud aan de boerderij Herenweg 61. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kfuitwagen. BESLUTT; Heemstede, 25 november 1971. De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 11