143 4e afd. 25 november 1971 Met de aanleg van een dergelijke leiding zou naar ruwe schatting een bedrag van 150.000,gemoeid zijn. 2. Distributie met een tankauto o.d. die op diverse plaatsen in de ge- meente gedurende enige tijd geparkeerd wordt. Hierbij wordt aange- nomen dat de tank gevuld kan worden bij het pompstation Leiduin of in Haarlem of Bloemendaal. Er zou nader bestudeerd moeten worden of een tahkauto, een truck met een tank op de laadvloer of een trekker met een tank op trailer gemonteerd, gekozen moet worden, zulks mede in verband met het feit dat de tank regelmatig gedesinfecteerd moet worden. Wil men de afstand van woning tot tapplaats beperken tot enkele honderden meters dan moeten tenminste 30 standplaatsen worden aan- gewezen. Stelt men het publiek per standplaats gedurende 30 minuten in de gelegenheid water te tappen, dan kan men met één auto eenmaal per twee dagen de gemeente rondkomen, waarbij ook op zaterdag en zondag gedistribueerd moet worden omdat het water niet langer dan twee dagen houdbaar is. De aanschaffingskosten van een truck met tank worden geraamd op f 20.000,De exploitatiekosten zullen uiteraard hoog zijn (o.m. sala- riskosten van een chauffeur gedurende alle dagen van het jaar). 3. Distributie in flessen of jerrycans. Hierbij kan worden gedacht aan aanvoer per tankwagen van Leiduin naar het Waterbedrijf, waar het water gebotteld en gedistribueerd wordt; een andere mogelijkheid is misschien bottelen én distribueren op Leiduin of bottelen op Leiduin en daama transport naar het Water- bedrijf, waar het kan worden afgehaald; in de laatste gevallen is medewerking van de Gemeentewaterleidingen Amsterdam nodig. Gebruik van jerrycans en plastic flessen heeft als nadeel dat smaak- bezwaren optreden. Een raming van de kosten is bijzonder moeilijk te maken omdat de te verwachten omzet geheel onbekend is. De ervaring elders heeft geleerd dat het houden van een enquête hieromtrent geen enkele zin heeft; vooraf geven velen op dat zij ongefluorideerd water wensen, doch na enige tijd maken sleehts enkelen (soms minder dan één pro mille) hiervan gebruik. Afhankelijk van de afname zullen de kosten waarschijnlijk liggen tussen 0,50 en 1,50 per liter. 4. De beschikbaarstelling van ontfluorideringsapparaten. Hieraan zijn ernstige hygiënische nadelen verbonden; controle op de sterke bacteriëngroei is praktisch onuitvoerbaar. Deze mogelijkheid moet op grond hiervan beslist worden afgewezen. Aan alle mogelijkheden zijn dus bezwaren verbonden. Niettemin is bij het bovenbedoelde overleg besloten dat een werkgroep zich zal beraden over het probleem van beschikbaarstelling van ,,AItematief" water; zij zal hierover rapporteren in de op 6 december a.s. te houden vergadering van vertegenwoordigers van provincie en betrokken gemeenten. Amsterdam heeft in de eerste plaats gewezen op de mogelijkheid mine- raalwater te kopen als de meest doelmatige en efficiënte methode, gelijk reeds in andere gemeenten gebeurt. Wordt hiervoor gekozen, dan zou aan de kopers die blijk hebben gegeven overwegende bezwaren te hebben tegen ongefluorideerd water en die een inkomen hebben beneden een be- paalde grens (b.v. inkomensgrens voor de Algemene Bijstandswet) een tegemoetkoming in de kosten van aankoop van mineraalwater gegeven kunnen worden.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 19