135 4e afd. 25 november 1971 INTREKKING VERORDENING RECHTEN SPRAAKONDERWIJS. Aan de Raad, Bij uw besluit van 26 maart 1964, nr. 39b, stelde u een verordening vast met betrëkking tot de heffing en invordering van een recht voor het van- wege de gemeente verstreltken van spraakonderwijs aan schoolgaande kin- deren. Dit onderwijs wordt tijdens de schooiuren gegeven aan de daarvoor in aanmefking komende leerlingen van lagere scholen en kleuterscholen. Het recht is afhankelijk van het inkomen van de ouders of verzorgers en bedraagt maximaal f 7,per maand. De totaile opbrengst kan gesteld worden op rond 1.500,per jaar. Sedert 1964 zijn de tarieven niet verhoogd. Mede gelet op het feit dat voor heilgymnastieklessen sedert enkele jaren geen bijdragen van de ouders meer worden gevraagd, terwijl in de toekomst ook geen bijdrage zal worden gevraagd in de kosten van reme- dial teaching tijdens schooltijd, lijkt het ons gerechtvaardigd de redhten voor spraakonderwijs met inigang van 1 januari a.s. af te schaffen. Wij stellen u voor hiertoe te besluiten. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 27 oktober j.l.; de „Verordening reohten spraakonderwijs", vastgesteld bij zijn besluit van 26 maart 1964, nr. 39b, met ingang van 1 januari 1972 in te trekken. Heemstede, 27 oktober 1971. Eurgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT; Heemstede, 25 november 1971. De secretaris, De Raad voomoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 1