146 2e afd. 25 november 1971 W eduwnaar spensioen. In navolging' van de Algemene Burgerlijke Pensioenwet is in artikel 17 van de verordening opgenomen het recht op weduwnaarspensioen voor de invalide weduwnaar van een vrouwelijke wethouder, gewezen dan wel gepensioneerde wethouder, die ten tijde van haar overlijden kostwinster voor hem was. Bijzonder weduwenpensioen. Nieuw is eveneens het recht op toekenninig van bijzonder weduwen- pensioen voor de vrouw, met wie een overleden wethouder is gehuwd geweest, mits aan bepaalde in artikel 18 genoemde voorwaarden is vol- daan. Pensioenpremie. Van 1 januari 1970 af wordt het verhaal van pensioenpremie op de wedden van wethouders krachtens artikei 48 der verordening bij konink- lijk besluit geregeld en is dit afgestemd op het pensioenverhaal voor de ambtenaren. Het percentage bedraagt sinds genoemde datum 10 met een jaarlijks per 1 juli aan te passen franchise, afhankelijk van de mate, waarin het Algemeen Ouderdomspensioen ten opzichte van het vooraf- gaand jaar is gestegen (vide tevens artikel 82). Inbouw algemeen ouderdomspensioen. Van de datum van inwerkingtreding af zal de inbouw van het algemeen ouderdomspensioen 4 per dienstjaar gaan bedragen, hetgeen een ver- dubbeling betekent van het huidige percentage van 2 per dienstjaar. Volgens de bestaande regeling kan derhalve maximaal 20 X 2 40 van het algemeen ouderdomspensioen worden ingebouwd, welk percentage in de toekomst maximaal 80 kan gaan bedragen voor wethouders, die na de inwerkingtreding voor het eerst in functie treden en een diens'ttijd van 20 jaar volbrengen. Wij stelien U voor tot vaststelling van een nieuwe Uitkerings- en pen- sioenverordening wethouders over te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 32