150 4e afd. 25 november 1971 VERPACHTING VERVEKSINGSHUIS GROENENDAAL Heemstede, 17 november 1971. Aan de Raad, Ingevolge raacisbesluit van 29 september 1966, nr. 113, zijn het ver- versingshuis in Groenendaal en de kinderspeelplaats ten noorden van de gemeentelijke tennisbanen, beide met inbegrip van het alleenrecht van exploitatie van de daarin aanwezige buffetten, alsmede het recht van het exploiteren van de bij de kinderspeelplaats staande kiosk tegen een pacht- som van 24.000,per jaar ingaande 1 januari 1967 voor vijf jayen verpacht aan de Gebr. J. J. en J. Uitendaal. De heren J. P. X. en H. Th. M. Uitendaal, alhier hebben met instem- ming van de tegenwoordige paohters gevraagd de verpadhting met ingang van l januari a.s. aan hen te doen plaats vinden. Hiertegen bestaan o.i. geen bezwaren. Bij de terzake gevoerde onderhandelingen is overeenstemming ver- kregen over een paohtsom van 40.000,per jaar met bepaling dat deze ingaande 1 januari 1973 telkenjare zal worden herzien aan de hand van het prijsindexcijfer van de gezinsconsumptie, zoals dat door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt gepubliceerd. Genoemde gegadigden hebben verzocht in het pachtcontract niet meer het beding op te nemen dat de pachters aan de gemeente vergoedingen zullen betalen van 8 's jaars over eventueel door de gemeente ten be- hoeve van het verpachte te investeren bedragen. Tegen het vervallen van dit beding, waarvan in de afgelopen vijf jaren geen gebruik is gemaakt, hebben wij geen bezwaren. Voortaan kan dan van geval tot geval door uw raad beoordeeld worden of en zo ja welke vergoeding moet worden betaald bij investeringen waartoe door u wordt besloten. Volgens het huidige pachtcontract moet van twee w.c.'s in het toilet- gebouwtje bij de speeltuin, dat tot het verpachte wordt gerekend, koste- loos gebruik gemaakt kunnen worden. De heren Uitendaal hebben ons meegedeeld dat deze bepaling niet te handhaven is omdat geen toilet- juffrouw bereid is medewerking te verlenen, daar iedereen thans gratis van de toiletten gebruik wil maken. Dit personeelslid zou derhalve van de pachters loon moeten ontvangen, doch dit stuit op bezwaren hunnerzijds. Naar ons oordeel bestaan er geen overwegende bezwaren tegen dat voor het gebruik van één w.c. een tarief van ten hoogste 0,10 wordt gehanteerd. Hiermee stemmen de adspirant-pachters in. Wij stellen u voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp-besluit tot ver- pachting van het verversingshuis c.a. voor de tijd van vijf jaren met vijf optiejaren te besluiten. Het ontwerp-pachtcontract ligt voor u ter inzage. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 45