152 4e afd. 25 november 1971 KOOPAVOND Heemstede, 17 november 1971. Aan de Raad, Bij uw besluit van 26 augustus 1971, no. 102, werd de op 18 december 1970 ingestölde proefperiode voor het houden van een koopavond verlengd tot en met 31 december 1971. Overeenkomstig ons verzoek is inmiddels door de Kamer van Koop- handel en Fabrieken een enquête onder de winikeliers ingesteld. De uitslag hiervan, zoals deze is vermeld in de voor u ter inzage ge- legde brief van de Kamer van Koophandel, wijst aan dat slechts der geënquêteerde winkeliers voor een definitieve voortzetting van de koop- avond heeft gestemd. Op basis van deze uitslag adviseert de Kamer de koopavond na 31 de- cember a.s. niet voort te zetten. Voorts is door middel van gedurende vier koopavonden in de maand oktober bij de winkeliers gedeponeerde vragenformulieren een consumen- tenenquête gehouden. Het aantal ingeleverde formulieren (731) is echter teleurstellend. Een in aantallen en percentages uitgewerkt overzicht van de uitslag van deze enquête ligt eveneens voor u ter inzage. Met betrekking tot de door de samenwerkingscommissie van werk- nemersorganisaties in de detailhandel „Decom" in een open brief aan de leden van uw Raad gemaakte opmerkingen omtrent de objectiviteit en neutraliteit, wijzen wij er op dat de consumentenenquête uitsluitend was bedoeld om een inzicht te verkrijgen in de mate van gebruik (en de redenen daarvan) van de koopavond. Het afwijzend standpunt van de werknemersorganisaties inzake het houden van een koopavond was uiteraard reeds bekend. De commissie voor de middenstandszaken heeft eveneens geadviseerd tot beëindiging van de koopavond. Wij stellen u dan ook voor niet over te gaan tot het definitief instellen van een koopavond. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 17 november Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: niet over te gaan tot het definitief instellen van een koopavond. Heemstede, 25 november 1971 De secretaris, De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 49