153 4e afd. 25 november 1971 AANSCHAFFING SNELHEIDSCONTROLE-APPARATUUR Heemstede, 17 november 1971. Aan de Raaxl, De apparatuur welke de gemeentepolitie thans gebruikt voor controle van de maximum snelheid een in 1960 aangeschafte Gatsometer met rubberslangen over het wegdek is door de steeds toenemende intensi- teit van het verkeer moeilijk bruikbaar meer. De vaststelling van de identiteit van de indrukker van de signaalslangen levert namelijk pro- blemen op als verkeersdeelnemers naast of vrij dicht achter elkaar rijden; inhalers kunnen daardoor vrijwel niet betrapt worden. Juist op die wegen waar regelmatige controle dringend nodig is, kan door filevorming praktisch niet met de Gatsometer worden gewerkt. Het ter plaatse Eianhouden van eventuele overtreders is hier ook bezwaarlijk, aangezien gevaar voor kettingbotsingen ontstaat. Bovendien kost het uitleggen en na gebruik weer innemen van de slangen, de druk-spangewichten en de meetinstrumenten met de 100 meter lange signaalkabel veel tijd. De apparatuur is ook niet snel verplaatsbaar. Een ander bezwaar is dat de uitgelegde meetslangen de weggebruikers vaak inspireren om tegenliggers door middel van signalen te attenderen op de snelheidscontrole, waardoor een doelmatige controle gefrustreerd wordt. Bij duistemis is de Gatsometer niet te gebruiken, hetgeen eveneens een ernstig gemis is. Een en ander vormt uiteraard geen specifiek Heemsteeds probleem. De centrale Politie Verkeerscommissie van het ministerie van Binnen- iandse Zaken houdt zioh met deze problematiek bezig; zij heeft geadvi- seerd tot aanschaffing van radarsnelheidscontrolemeters met automati- sche camera. Bij de Rijkspolitie en vele gemeentelijke politiekoropsen zijn drie soorten radarsnelheidsmeters in gebruik, welke alle door T.N.O. gunstig zijn be- oordeeld en in de praktijk goed voldoen. Slechts één dezer typen, namelijk de Mini Gatso Radar, is in elk wille- keurig voertuig en ook daarbuiten bruikbaar; de andere twee moeten in een voertuig worden ingebouwd, zodat dan alleen met dat voertuig ge- controleerd kan worden. Gebruik bij duistemis is uiteraard zonder bezwaar mogelijk. De kosten van de Mini Gatso Radar met een Mini Traffipax-Automatic camera met toebehoren bedragen volgens de voor u ter inzage gelegde offerte f 24.282,inclusief omzetbelasting. Voor aanvulling van de ,,don- kere kamer" is verder nog f 2.318,nodig, zodat de totale kosten worden geraamd op f 26.600, Wij stellen u voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Enig voorlichtingsmateriaal en prijsopgaven betreffende andere soorten radar-snelheidsmeters liggen mede voor u ter visie. Burgemeester en wethouders van Heemstede, W. H. D. Quarles van Ufford. De secretaris, P. M. van Drooge, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1971 | | pagina 51