2 4e afd. 27 januari 1972 VERVANGLNG BETONTEGELS ONDEB SPEELWEKKTUIGEN Aan de Raad, Zoals u bekend is hebben wij een proef laten nemen met het aanbrengen van rubber tegels onder een klimtoestel in de Provinciënwijk. Deze tegels zijn samengesteld uit 30 mm dik rubber met holle ruimten, bevestigd op een betontegel. Het Instituut T.N.O. voor bouwmaterialen heeft dit S'oort tegels getest; de veerkracht is zodanig dat bij een valhoogte van 1.50 m een dempings- graad van 68% wordt bereikt; voor een normale betontegel is de dem- pingsgraad slechts 4%. De proef heeft tien maanden geduurd. De onderhoudstoestand is nog zeer goed. Beschadigingen aan de rubberlaag zijn niet geconstateerd. De tegels blijken goed bestand tegen sterke straling van de zon en andere weersinvloe den De proef mag dus geslaagd genoemd worden. Blj informatie bij de dienst Publieke Werken van Amsterdam, waar dit soort tegels de laatste jaren veelvuldig is toegepast, is vemomen dat het instituut T.N.O. na een proefperiode van twee jaar de tegels opnieuw heeft onderzocht, waarbij is gebleken dat verwering vrijwel geen effect heeft op de schokabsorptie. Openbare Werken heeft ook een proef genomen met het aanbrengen van een zandbed onder enkele klimtoestellen; het resultaat was echter zo slecht, dat uit veiligheidsoverwegingen weer betontegels zijn gelegd; de kinderen groeven het zandbed vrij diep uit met het gevolg dat de naast- gelegen tegels losraakten; deze werden daama stukgegooid. Wij achten het gewenst dat ook onder alle speelwerktuigen op de openbare speelplaatsen in de gemeente, voor zover de hoogte daarvan meer is dan 1.20 m, rubber tegels worden aangebracht. De kosten worden als volgt geraamd: a. voor de speelplaatsen in het plan Van Merlenlaan-Kerklaan f 6.750, b. voor de speelplaatsen nabij Het Oude Slot 2.500, c. voor de speelplaatsen in Glip I en II 10.500, d. voor de speelplaatsen in de Rivierenwijk 2.700, e. voor de speelgelegenheid op het terrein van het zwembad „Groenendaal" 2.700, Het eerstgenoemde bedrag kan nog ten laste van het voor het aanleggen van de speelplaatsen in het plan ,,Van Merlenlaan-Kerklaan" verleende krediet worden gebracht. Wij stellen u voor ten behoeve van de andere speelplaatsen kredieten van respectievelijk f 15.700,- (ten laste van de algemene dienst) en f 2.700,(ten laste van de Sportstichting) beschik- baar te stellen. Heemstede, 8 december 1971. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 3