5 STICHTING OPENBARE LAGERE SCHOOL EN OPENBARE KLEUTERSCHOOL EN DE GELEERDENWIJK 4e afd. 27 januari 1972 Heemstede, 5 januari 1972. Aan de Raad, Het aantal leerlingen van de drie openbare lagere sciiolen is thans in totaal 681, gespecificeerd als volgt: Crayenestersdhool acht klassen) 256; Dreefschool (idem) 253; Voorwegschool (zes klassen) 172; Wij verwachten dat dit aantal in de eerstkomende vier jaren zal stijgen tot ongeveer 750. Bij deze prognose zijn de volgende omstandigheden in aanmenking genomen: a. de realisering van de bestemmingsplannen voor de Sehouwbroekerpolder en de Geleerdenwijk; b. de daling van het geboortecijfer (de oonsequenties hiervan zijn tot nu toe voor het openlbaar onderwijs echter zeer gering) c. de deconfessionalisering. De genoemde soholen kunnen de toeneming van het aantal leerlingen niet opvangen; de Dreefschool en de Crayenesterschool zijn volledig bezet. Wij achten het daarom noodzakelijk dat in de Geleerdenwijk een nieuwe openbare lagere school wordt gesticht. Aan de wesfczijde van de Van der Waalslaan is hiervoor ruimte beschikbaar. De nieuwe openbare sohool zal haar leerlingen voomamelijk betrekken uit de Geleerdenwijk en de Rivierenwijk. Uit deze wijken gaan nu in totaal 58 kinderen naar de drie openbare lagere scholen; aangenomen mag wor- de dat deze allen naar de nieuwe school zouden gaan indien deze nu aan- wezig zou zijn. In de twee genoemde wijlken staan nu 510 eengezinswoningen. In de Geleerdeniwijk zulien nog 395 eengezinswoningen worden gebouwd en in de Rivierenwijk rond 80, in toitaal dus 465. De in de Geleerdenwijk te bouwen flatwoningen menen wij in dit verband buiten beschouwing te moeten laten; dlt zijn namelijk twee- en driekamerflats, waarin ziöh na- genoeg geen gezinnen zullen vestigen die schoolgaande kinderen hebben of waarsOhijnlijk nog krijgen. Veronderstellende dait het aantal leerlingen voor wie openbaar onder- wijs wordt gewenst en dat afkomstig is uit de beide meergenoem.de wijken, in de toekomst relatief iets zal stijgen, menen wij dat dit aantal na vol- tooiïng van de woningbouw aldaar rond 120 zal zijn. Voor dit aantal is een school met tenminste vier leslokalen nodig (de grens voor een vijfde leerkracht is 130). Het is zeer gewenst dat de school ook de beschikking krijgt over een lokaal voor handenarbeid etc., een „gemeensdhapsruimte" en een gym- nastieklokaal. De school zal zodanig moeten worden gebouwd, dat in de toekomst zo nodig uitbreiding met één of twee lokalen zonder bezwaren mogelijk is. Op hetzelfde terrein waarop een openbare lagere school zal worden gebouwd, dient naar onze mening oo'k een openbare kleuterschool te wor- den gesticht. Gelet op de huidige geboortecijfers menen wij dat over enkele jaren 50 kinderen uit de Geleerdenwijk naar een kleuterschool zullen gaan. In deze wijk zal geen prot. chr. of r.k. kleuterschool worden gesticht. Daarom mag aangenomen worden dat het merendeel van genoemd aan-

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 9