55 4e afd. 30 maart 1972 RUILING GROND NABIJ DE HERENWEG Heemstede, 22 maart 1972. Aan de Raad, De naamloze vennootschap N.V. Grondbedrljf van het Bouwfonds Neder- landse Gemeenten, gevestigd te Assen, heeft ons verzocht eraan mee te werken dat haar de aan de gemeente in eigendom toebehorende grond wordt overgedragen welke in het bestemmingspian voor de Geleerdenwijk is bestemd voor de oprichting van flatgebouwen nabij de Herenweg. Ben deel van de bij deze bouw betrokken grond heeft het Bouwfonds indertijd na overleg rnet ons college rechtstreeks van de toenmaiige par- ticuliere eigenaar aangekocht. Voor zover het gekochte buiten de be- bouwingsstrook iigt, zai de grond aan de gemeente worden overgedragen. Tegen inwiiiiging van het verzoek bestaan o.i. geen bezwaren. Met het Grondbedrijf van het Bouwfonds is overeenstemming verkregen over een prijs van f 870.800,exclusief omzetbelasting, te verminderen met een renteomslag, berekend naar 9% 's jaars, over 310.000,zijnde de boekwaarde op 1 januari j.I. van de reeds door het Grondbedrijf ge- koehte grond, over het tijdvak van 1 januari 1972 tot de datum van eigendomsoverdracht. Deze aftrek vindt piaats omdat, ingevai de iaatst- bedoelde grond door de gemeente zou zijn aangekocht (en doorverkocht aan het Grondbedrijf van het Bouwfonds), de rente over de aankoopsom tot de eigendomsoverdracht ten laste van de gemeente zou zijn gekomen. De rente tot 1 januari 1972 is in de boekwaarde verwerkt. In de verkoop- prijzen is de rente uiteraard verdisconteerd. Verder is overeenstemming verkregen over de voorwaarden en bepa- lingen, vermeid in de voorlopige akte, welke met een situatietekening voor u ter inzage is gelegd. Wij steiien u voor tot ruiling van grond overeenkomstig die akte te besluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, P. M. van Drooge, i.s. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 29