V^ll' 56 4e afd. 30 maart 1972 AANLEG VOORHAVEN IJMUIDEN Heemstede, 29 maart 1972. Aan de Raad, Ons voorstel inzake de aanleg- van een voorhaven bij IJmuiden is be- handeld in de raadscommissies voor Openbare Werken en voor de Volks- gezondheid. Eerstgenoemde commissie heeft ons medegedeeld unaniem van oordeel te zijn dat de aanleg van de haven grote nadelen met zich zou brengen niet alleen voor Heemstede, maar voor geheel Kennemerland. Drie leden van de commissie menen dat de raad dient uit te spreken dat hij voorals- nog niet overtuigd is van de wenselijkheid en van de mogelijkheden van de aanleg. De drie andere leden willen zich aansluiten bij het standpunt van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem e.o., dat de beschik- bare gegevens aanleiding vormen om de aanleg vooralsnog negatief te beoordelen. De grootst mogelijke meerderheid van de ter vergadering aanwezige leden der commissie voor de Volksgezondheid is tot de conclusie gekomen dat de aanleg van de voorhaven voor Kennemerland onaanvaardbare con- sequenties zal hebben wegens de aantasting van het leefmilieu; deze meer- derheid onderschrijft hetgeen hieromtrent is vermeld in het ontwerp-prae- advies van het I.S.K. Wij hebben ons ampel beraden over deze adviezen, alsmede over het recente rapport van de Kamer van Koophandel c.a. en het daarbij be- horende prae-advies. De conclusie van dit beraad is dat thans onvoldoende gegevens be- schikbaar zijn om alle consequenties van de aanleg van een voorhaven te overzien. O.m. ontbreken gegevens over de gevolgen voor het milieu in Kenne- merland. Met name omtrent dit punt zal een grondig onderzoek ingesteld moeten worden. De gegevens welke nu wél beschikbaar zijn, wijzen in elk geval naar ons oordeel op grote nadelige gevolgen voor geheel Kennemerland. Op grond van het vorenstaande gevoelen wij behoefte het ontwerp-raads- besluit in dier voege te wijzigen dat de raad uitspreekt dat naar zijn oor- deel, zoals dat is gevormd op basis van de nu beschikbare gegevens, de aanleg van een voorhaven bij IJmuiden grote nadelen met zich zal bren- gen voor geheel Kennemerland en dat de raad vooralsnog niet overtuigd is van de wenselijkheid, noch van de mogelijkheden van de aanleg; het gestelde in punt n van het ontwerp-besluit betreffende het in te stellen brede onderzoek kan naar onze mening gehandhaafd blijven. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, P. M. van Drooge, l.s. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 31