9P 4e afd. 30 maart 1972 46 TJITBREIDING PRINSES BEATRIXSCHOOL Heemstede, 15 maart 1972. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft bij brief van 21 januari j.l. een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden beschikbaar te stellen voor het uitbreiden van de Prinses Beatrixschool voor gewoon lager onderwijs met vier lokalen en de daaruit voortvloeiende voorzieningen, zoals een vervanging van de hoofdenkamer en verdere verbouwingswerk- zaamheden. Het aantal leerlingen vein de school, welke over zes lokalen beschikt, is thans reeds zo hoog dat de school tenminste zeven leerkrachten moet tellen. In verband met de verdere bebouwing van de Schouwbroekerpolder moet aangenomen worden dat men nog verscheidene jaren de beschikking moet hebben over tenminste zeven en wellicht acht leslokalen. Het ligt in de bedoeling na de uitbreiding in twee lokalen van het schoolgebouw een prot. chr. kleuterschool onder te brengen. De wettelijke medewerking voor het stichten van een prot. chr. kleuterschool in de Schouwbroekerpolder verleende u bij besluit van 25 februari 1971, nr. 19. Aanvankelijk lag het in het voomemen de kleuterschool te stichten in het gedeelte van de polder ten noordoosten van „De Heemhaven", dat in het bestemmingsplan is aangewezen voor hoogbouw. Bij de voorbereiding van het plan voor hoogbouw is gebleken dat een kleuterschool hier moei- lijk in te passen is. De enige plaats voor deze school is dan het terrein van de Prinses Beatrixschool. Ook met het oog op de integratie van het kleuter- en het basisonderwijs is het gewenst beide scholen zo dicht moge- lijk bij elkaar te hebben. Een vrij geringe uitbreiding van het terrein van de school is nood- zakelijk; hierover zijn nog onderhandelingen gaande. Na de uitbreiding zal de Prinses Beatrixschool dus tien lokalen hebben, waarvan acht voor gewoon lager onderwijs en twee voor kleuteronderwijs; voor zolang voor het lager onderwijs geen acht leslokalen nodig zijn, zal één lokaal gebruikt kunnen worden als vaklokaal. De aanvraag voldoet aan de bepalingen van de wet. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor de ge- vraagde medewerking te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, P. M. van Drooge, l.s. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 5