TOELICHTING OP DE REGELING GEWEST KENNEMERLAND Artikel 1 Artikel 2 Artikel 3 Artikel 4 Het lijkt, gelet op alle omstandigheden en op het principebesluit onge- wenst om de taakomschrijving een nog meer gedetailleerde inh'oud te geven. Aan de Kennemerraad moet namelijk worden overgelaten de procedures te bepalen ter voorbereiding van de coördinatie door of intergratie in het gewest. Voor het overige wordt verwezen naar artikel 29. Artikel 5 De leden 1, 2 en 3 stemmen overeen met het principebesluit. De leden 4 en 5 zijn standaardbepalingen die geen toelichting behoeven. Voor het geval dat de gemeenteraad van Haarlemmermeer om hem con- vemerende redenen een beslissing zou uitstellen danwel de regeling niet zou aangaan is in de overgangs- en slotbepalingen (art. 40) een artikel op- genomen dat voorziet in een andere samenstelling van de Kennemerraad. Daarbij is het aantal zetels allereerst verminderd met het aantal dat Haar- lemmermeer in het principebesluit was toebedacht, derhalve van 45 tot 38. Ter voorkoming van een even aantal leden (en staking van stemmen) en van een bezetting van 50% der zetels door Haarlemse leden is het aan- tal van 38 teruggebradht tot 37 waarbij Haarlem 18 inplaats van 19 zetels knjgt toebedeeld en de andere gemeenten de aantallen die in het princi- pebesluit zijn vermeld. Artikel 6 De leden 1 en 2 behoeven o.i. geen toelichting. In vele regelingen komt een bepaling voor krachtens welke afgetreden raadsleden lid van de gewestraad blijven indien een raad er niet in slaagt nieuwe leden van de gewestraad aan te wijzen. Onzes inziens wordt daar- mede te ongenuanceerd een artikel uit de gemeentewet „overgeschreven". e representatie van een gemeente zal, vooral na belangrijke mutaties in een raad, bepaald niet gediend zijn door een vertegenwoordiging door hen die door een raad in oude samenstelling zijn aangewezen. In zo'n geval dienen o.i. de plaatsen enige tijd open te blijven. Een behoorlijk bestuur zai meebrengen dat de Kennemerraad onder die omstandigheden belang- njke besluiten waarbij de litigieuse gemeente is betrokken, uitstelt. men11 ^eze ret^enen een nrtikel als bedoeld in dit onderwerp niet opgeno- Artikel 7 Artikel 8 Artikel 9 Dit artikel geeft uitvoering aan punt VIII van het principebesluit De in- noud zai weinig toelichting behoeven. Zij stemt voor het overgrote deel overeen met de gemeentewet. Dit artikel zal pas ten volle betekenis krij- gen mdien aan de Kennemerraad bevoegdheden worden overgedragen

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 17