Artikel 10 Er wordt op g-ewezen dat art. 53 gemeentewet (niet gereehtelijke ver- volgbaarheid) niet van toepassing kan worden verklaard. Artikel 11 van het ontwerp wet op de gewesten bevat wel een dergelijke regeling voor de leden van een gewestraad, 'het dagelijks bestuur en commissies. Artikel 11 Artikel 12 De detaillering in lid 1 lijkt nodig omdat, anders dan kratfhtens de ge- meentewet, het bedrag niet door Gedeputeerde Staten wordt vastgesteld. Artikel 13 Een detaillering van de taak en bevoegd'heden van de gewestraad is ver- meld in artikel 29. Artikel 14 Door de omschrijving ,,ten hoogste zeven enz." wordt voldaan aan het principebesluit en wordt voorkomen dat het al dan niet participeren van Haarlemmermeer tot een wijziging van de regeling zou nopen. Artikel 15 In vele regelingen troffen wij een bepaling aan krachtens welke een lid van het dagelijks bestuur dat ontslag neemt of ingevolge lid 1 moet af- treden, zijn functie blijft waarnemen tot zijn opvolger zijn functie heeft aanvaard. Om de redenen vermeld in de toelichting op art. 6 hebben wij een dergelijke bepaling ook in dit artikel niet opgenomen. Artikel 16 Artikel 17 Artikel 18 In lid 2 is volstaan met het van overeenkomstige toepassing verklaren van artikel 129, lid 1 van de gemeentewet. De daaruit voortvloeiende ver- antwoordingsplicht ten opzichte van de Kennemerraad geldt ook voor de voorzitter als lid van het dagelijks bestuur. De voorzitter van het gewest mist een groot aantal bevoegdheden die de burgemeesters wel zijn toege- kend (t.a.v. de openbare orde op grond van vele bijzondere wettten: politie- wet, vreemdelingenwet, enz.). Het lijkt daarom niet juist het in 1969 im de gemeentewet opgenomen lid 2 van artikel 129 (de burgemeester is ver- antwoording verschuldigd aan de raad voor het door hem gevoerde be- stuur) op de voorzitter van overeenkomstige toepassing te verklaren. Artikel 19 Artikel 20 Met lid 2 wordt beoogd in het belang van de continuïteit het dagelijks bestuur in staat te stellen voor een gehele zitingsperiode een waarnemend voorzitter aan te wijzen. Artikel 21 Artikel 22 Dit artikel regelt, in navolging van art. 61 gemeentewet de instelling van z.g.n. functionele commissies. Een regeling t.a.v. territoriale commissies

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 18