4e afd. 27 april 1972 57 BIJDRAGE T.B.V. RESTAURATIE HUIZE BOSBEEK Heemstede, 22 maart 1972. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel van 16 april 1969, no. 44, besloot uw Raad op 24 april d.o.v. aan de St. Hieronymus Aemillianus Stichting te Amsterdam in de kosten van restauratie van het haar in eigendom toe- behorende gebouw Huize Bosbeek een gemeentelijke bijdrage te ver- lenen van 20% der door de Minister van Cultuur, Recreatie en Maat- schappelijk Werk voor het verstrekken van rijkssubsidie aanvaarde kosten, welke destijds op 226.043,waren vastgesteld. Nadien heeft het verlenen van bijdragen in restauratiekosten van monu- menten e,d. onderwerp van bespreking uitgemaakt in de I.S.K.-kring Cul- turele zaken. Naar aanleiding van dit overleg hebben wij besloten u in het algemeen in voorkomende gevallen voor te stellen een gemeentelijke bijdrage van 30% toe te kennen, evenals het Rijk doet. Wij stellen u voor uw bovengenoemd besluit in dier voege te wijzigen dat alsnog een bijdrage wordt toegekend van 30% der subsidiabele lasten, welke inmiddels door de Staatssecretaris van C.R.M. op 352.300,zijn vastgesteld. De gemeentelijke bijdrage zal derhalve 105.690,bedragen, waarvoor, zoals bekend, krachtens de verfijningsregeling voor monumenten gedurende 25 jaren een extra uitkering uit het Gemeentefonds wordt ont- vangen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 22 maart j.l.; de bij zijn besluit van 24 april 1969, no. 44, aan de St. Hieronymus Aemil- lianus Stichting te Amsterdam in de kosten van restauratie van het haar in eigendom toebehorende gebouw Huize Bosbeek verleende gemeentelijke bijdrage te verhogen tot 30% van de door de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk voor het verstrekken van rijkssub- sldie aanvaarde kosten. Burgemeestei en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, P. H. van Drooge, l.s. W. H. D. Quarles van Ufford. BESDUIT: Heemstede, 27 april 1972. De Raad voomoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 1