Artikel 35 Het lijkt niet juist om, zoals in enkele andere gewestelijke regelingen is vermeld, een gekwalificeerde meerderheid voor te schrijven t.a.v. de be- slissing omtrent toetreding van andere gemeenten. Omtrent de toetreding zal met een gewone meerderheid moeten worden beslist. Met het voorschrijven van een wijziging van de artikelen 5 (of 40) en 14 wordt beoogd een aanpassing van de samenstelling van de Kennemerraad en van het dagelijks bestuur. Artikel 36 Deze wat omslachtig lijkende procedure is onvermijdelijk. De beslissings- bevoegdheid berust bij de gemeentelijke bestuursorganen. In afwijking van andere regelingen is in lid 2 voor de gewestraad het recht vastgelegd om over een wijziging van de regeling zijn oordeel te geven. Artikel 37 Met dit artikel wordt beoogd uittreding gedurende de eerste jaren (tot 1-9-1976) onmogeMjk te maken. Deze datum is gekozen om na het optreden van de gemeenteraden per 1 september 1974 die raden en de gewestraad in de alsdan mogelijk gewijzigde samenstelling gedurende een redelijke tijd de gelegenheid te bieden in gewestelijk verband te werken en samen te werken. Verlenging met telkenmale ten hoogste twee jaren is in artikel 41 mogelijk gemaakt om te bereiken dat een nieuwe regeling b.v. desgewenst kan ingaan met ingang van de datum van het optreden van de nieuwe gemeenteraden op 1 september 1978. Artikel 38 Artikel 39 Artikel 40 zie toelichting bij de artikelen 5 en 14. Artikel 41 De in lid 2 genoemde datum 1 september 1976 is in de toelichting bij artikel 37 reeds verklaard. De leden 3, 4 en 5 geven een globale liqui- datieregeling. Lid 5 lijkt daarbij wat overbodig doch is opgenomen uit een oogpunt van zorgvuldigheid jegens het personeel. Artikel 42 Artikel 43

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 20