64 4e afd. 27 april 1972 REGELING GEWEST KENNEMERLAND De raden, de colleges van burg-emeester en wethouders en de burgemees- ters van de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmer- liede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemstede en Zandvoort ieder voor zoveel zijn bevoegdheden betreft; overwegende dat behoefte bestaat aan een bestuurlijke structuur voor de behartiging van het geheel van belangen ten aanzien waarvan eenheid van beleid met het oog op een evenwichtige ontwikkeling in Kennemerland noodzakelijk is; dat genoemde gemeenteraden, behoudens de raad van Haarlemmermeer achtereenvolgens bij hun besluiten van 28 oktober 1971 (Bennebroek) 21 oktober 1971 (Bloemendaal), 30 juni 1971 (Haarlem), 2 november 1971 (Haarlemmerhede en Spaamwoude, 30 september 1971 (Heemstede) en 26 oktober 1971 (Zandvoort) eensluidend de bereidheid uitspraken deel te nemen aan een gemeenschappelijke regeling, welke ten doel heeft om ten aanzien van nader door een te vormen kennemerraad te bepalen punten de bestuurlijke samenwerking tussen de daarin vertegenwoordigde gemeen- ten te bevorderen; b dat het gewenst is enige regels vast te stellen voor de wijze waarop aan de bevordering van die bestuurlijke samenwerking gestalte zal kunnen worden gegeven; dat de raden dier gemeenten in hun genoemde besluiten tevens eenslui- dende uitspraken deden ten aanzien van een aantal andere punten welke in een dergelijke gemeenschappelijke regeling dienen te worden bepaald; gelet op de wet gemeenschappelijke regelingen; BESLUITEN de volgende gemeenschappelijke regeling aan te gaan; Hoofdstuk 1: Begrïpsbepalingen Artikel 1 1. In deze gemeenschappelijke regeling wordt verstaan onder: a. de regeling: deze gemeenschappelijke regeling; b. het gewesthet rechtspersoonlijkheid bezittend iichaam, bedoeld in artikel 2 van de regeling; c. een deelnemende gemeente: een aan deze regeling deelnemende ee- meente; d. gedeputeerde staten: Gedeputeerde Staten van de provincie Noord- Holland. 2. Waar in de regeling artikelen van de gemeentewet of van enige andere wet of wettelijke regeling van overeenkomstige toepassing worden ver- klaard, komen in die artikelen in de plaats van de gemeente, de raad burgemeester en wethouders en de burgemeester, onderscheidenlijk het gewest, de gewestraad, het dagelijks bestuur en de voorzitter. Hoofdstuk 2: Het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam Artikel 2 1. Er is een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam genaamd „Gewest Kennemerland". Het is gevestigd te Haarlem. 2. Het reohtsgebied van het gewest omvat het grondgebied van de deel- nemende gemeenten.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 21