64 4e afd. 27 april 1972 Hoofdstuk 5: Het dagelijks bestuur van het gewest Par. 5.1. De samenstelling van het dagelijks bestuur. Artikel 14 Het dagelijks bestuur bestaat uit: a. de voorzitter van het gewest; b. ten hoogste zeven door de gewestraad uit zijn midden aangewezen le- den of adviserende leden met dien verstande dat per deelnemende ge- meente een zetel beschikbaar is. Artikel 15 1. De leden van het dagelijks bestuur treden als lid van dat bestuur af op de dag, waarop de zittingsperiode van de gemeenteraden afloopt Zij zrjn terstond herkiesbaar. 2. Hij die tussentijds ophoudt lid van de gewestraad te zijn, houdt tevens op lid van het dagelijks bestuur te zijn. 3. Indien tussentijds een plaats in het dagelijks bestuur vacant komt, kiest de gewestraad een nieuw lid. Gaat het openvallen van een plaats in het dagelrjks bestuur gepaard met het openvallen van een plaats in de gewestraad, dan stelt de gewestraad het kiezen van een nieuw lid van het dagelrjks bestuur uit, totdat de opengevallen plaats in de gewest- raad wederom zal zijn bezet. 4. Indien er sprake is van langdurige afwezigheid van een lid, hetgeen ter beoordeling staat van de gewestraad, wijst de gewestraad een plaats- vervangend lid aan. Par. 5.2. De werkwijze van het dagelijks bestuur. Artikel 16 1. Het dagelijks bestuur vergadert zo dikwijls de voorzitter dit nodig acht of ten mrnste twee leden van het dagelijks bestuur zulks schriftelijk on- der opgave van de te behandelen onderwerpen verzoeken, in welk laat- ste geval de vergadering binnen twee weken plaats vindt. 2. Artikel 52, eerste en tweede lid, en artikel 98 van de gemeentewet zijn van overeenkomstige toepassing. Een adviserend lid dat lid is van dagelijks bestuur heeft in vergaderingen van dat bestuur stemrecht. Par. 5.3. De vergoedingen aan de leden van het dagelijks bestuur. Artikel 17 1. De leden van het dagelijks bestuur genieten een door de gewestraad te bepalen vergoeding. 2. Artikel 12 tweede lid is van overeenkomstige toepassing. Par. 5.4. De bevoegdheden van het dagelijks bestuur. Artikel 18 1. Aan het dagelijks bestuur is opgedragen: a. het voorbereiden van al hetgeen aan de gewestraad ter overweging en beslissing zal worden voorgelegd; b. het voorstaan van de belangen van het gewest; c. het uitvoeren van de besluiten van de gewestraad; d. het beheer van de gelden van het gewest;

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 25