64 4e afd. 27 april 1972 e. de zorg, voorzover deze niet aan anderen toekomt, voor de contro- le op het g'eldelijk beheer en de boekhouding; f. het nemen van alle conservatoire maatregelen, zowel in als buiten rechte en het doen van alles wat nodig is ter voorkoming van ver- jaring en verlies van redht of bezit; g. het houden van een gedurig toezicht op al wat het gewest aangaat. 2. Artikel 129 lid 1 van de gemeentewet is van overeenkomstige toepas- sing. Artikel 19 1. Het dagelijks bestuur biedt de gewestraad jaarlijks vôör 1 juni een ver- slag over de werkzaamheden van het gewest over het afgelopen ka- lenderjaar aan. 2. De gewestraad stelt het verslag vast. Het dagelijks bestuur zendt het verslag binnen veertien dagen na de vaststelling toe aan de raden van de deelnemende gemeenten en aan gedeputeerde staten. Hoofdstuk 6: De voorzitter Artikel 20 1. De burgemeester van Haarlem is voorzitter van het gewest. 2. Bij verhindering of ontstentenis van de voorzitter wordt hij vervangen door een lid van het dagelijks bestuur van het gewest, door dat col- lege aangewezen. 3. De voorzitter van het gewest is voorzitter van de gewestraad en van het dagelijks bestuur. Artikel 21 1. De voorzitter is belast met de leiding van de vergaderîngen van de ge- westraad en van het dagelijks bestuur. In de vergaderingen van de ge- westraad heeft hij een adviserende stem. 2. Hij tekent de stukken die van de gewestraad en van het dagelijks be- stuur uitgaan. 3. De voorzitter vertegenwoordigt het gewest in en buiten rechte. Indien hij behoort tot het bestuur van een deelnemende gemeente die partij is 'n een acding waarbij het gewest betrokken is, oefent een ander door het dagelijks bestuur aan te wijzen lid van dat college deze bevoegd- heid uit. Hij die bevoegd is het gewest in en buiten rechte te verte- genwoordigen, kan deze vertegenwoordiging aan een door hem aan te wijzen gemachtigde toevertrouwen. Hoofdstuk 7: Commissies Artikel 22 1. De gewestraad kan commissies instellen met het oog op de beharti- ging van bepaalde belangen. 2. Hij regelt de bevoegdheden en de samenstelling. 3. De artikelen 63 tot en met 64 d van de gemeentewet zijn van overeen- komstige toepassing. Artikel 23 Op commissies ten behoeve van het dagelijks bestuur of de voorzitter is artikel 62 van de gemeentewet van overeenkomstige toepassing.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 26