64 4e afd. 27 april 1972 4. Voor de berekening van de in het derde lid bedoelde bijdrage wordt, rekening houdende met bijdragen van het Rijk of anderen, alsmede met regelen bedoeld in artikel 29, vierde lid, uitgegaan van het inwoner- tal op 1 januari van het jaar voorafgaande aan dat, waarvoor de -bij- drage verschuldigd is. Voor de vaststelling van de aantallen inwoners worden aangehouden de door het Centraal Bureau voor de Statistiek laatstelijk openbaar gemaakte bevolkingscijfers. 5. De gewestraad stelt de begroting vast voor 1 juli van het jaar, voor- afgaande aan dat waarvoor de begroting moet dienen. 6. Terstond na de vaststeiling wordt de begroting in afschrift toegezonden aan de raden van de deelnemende gemeenten, die het in deze begro- ting voor de gemeente als bijdrage in de kosten van het gewest ge- raamde bedrag in de gemeentebegroting opnemen. 7. Het dagelijks bestuur zendt de begroting binnen een maand na vaststel- ling aan gedeputeerde staten ter goedkeuring in. Van de goedkeuring doet het dagelijks bestuur mededeling aan de raden van de deelnemen- de gemeenten. 8. Met betrekking tot wijzigingen van de begroting is het bepaalde in de voorafgaande leden met uitzondering van het vijfde lid van dit artikel, alsmede artikel 33 van overeenkomstige toepassing. 9. De deelnemende gemeenten betalen bij wijze van voorschot jaarlijks vôör 16 januari en vöör 16 juli telkens de helft van de in het derde lid bedoelde bijdragen. Artikel 32 1. De secretaris dient de rekening over het afgelopen jaar vôör 1 juni in bij het dagelijks bestuur. Het boekjaar is daarbij gelijk aan het kalen- derjaar. Het dagelijks bestuur biedt deze rekening na toevoeging van een verslag van het onderzoek naar de deugdelijkheid van de reke- ning, ingesteld door de overeenkomstig artikel 265 bis van de gemeen- tewet aangewezen deskundige(n) en van hetgeen het dagelijks bestuur te zÜner verantwoordlng dienstig acht, met alle bijbehorende beschei- den ter voorlopige vaststelling aan de gewestraad aan. 2. De gewestraad onderzoekt de rekening zonder uitstel en stelt haar voor- lopig vast vöör 1 augustus. 3. Zij wordt binnen een maand met alle bijbehorende stukken aan gede- puteerde staten ter vaststelling aangeboden. Vam de vaststelling doet het dagelijks bestuur mededeling aan de raden van de deelnemende gemeenten. 4. De vaststelling van de rekening strekt de secretaris en het dagelijks be- stuur tot décharge, behoudens later in rechte gebleken valsheid in ge- schrifte of andere onregelmatigheden. 5. In de rekening wordt het door elk der deelnemende gemeenten over het betreffende jaar werkelijk verschuldigde bedrag opgenomen. 6. De kosten worden, rekening houdend met bijdragen van het Rijk of van anderen, alsmede met de regelen bedoeld in artikel 29, vierde lid, over de deelnemende gemeenten verdeeld naar het inwonertal op 1 januari van het jaar, waarop de kosten betrekking hebben. Voor de vaststelling van de aantallen inwoners worden aangehouden de door het Centraal Bureau voor de Stätistiek laatstelijk openbaar gemaakte bevolkingscijfers.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 29