59 2e afd. 27 april 1972 ZESDE WIJZIGINQ VEROKDENING PRIJZEN GAS, WATER EN ELEKTRICITEIT Heemstede, 19 april 1972. Aan de Raad, De Commissie Samenwerkende Regionale Organen Gasvoorziening (S.R.O.G.) heeft er onze aandacht voor gevraagd, dat de gebruikers van gas, die van een centrale warmwater-voorziening gebruik maken via een collectief verwarmd woningblok, dit gas tegen een te lage prfjs afnemen. Omdat het gas, voor beide doeleinden bestemd, door één centrale meter wordt gemeten betalen zij hiervoor f 12,vastrecht per woning per jaar 8 cent per m3. Dit betekent niet alleen, dat deze verbruikers in een te gunstige positie verkeren ten opzichte van hen, die een individuele warm- watervoorziening hebben, maar ook een belangrijke inkomstenderving voor het gasbedrijf. Wij hebben daarom besloten om, overeenkomstig het te dezer zake door de S.R.O.G. uitgebrachte advies, op grond van onze be- voegdheid tot het afsluiten van bijzondere overeenkomsten voor de levering van gas voor woningblokverwarming door middel van een centraie ver- warmingsketel het bovengenoemde vastrecht te verhogen van f 12.tot f 36,per woning per jaar. In de tweede plaats adviseert de S.R.O.G. om bij centrale warmwater- voorziening en collectieve verwarming voor het daarnaast nog af te nemen kookgas een abonnementstarief in te voeren, waarbij geen afzonderlijke gasmeters meer in de wooneenheden worden gebruikt, maar alleen een centrale meting voor controledoeleinden mogelijk blijft. Voor een normaal te achten gebruik van kookgas adviseert de S.R.O.G. een abonnementstarief van f 60,per jaar. Hierbij dient vanzelfsprekend de mogelijkheid opengelaten te worden om bij sterke afwijkingen van een normaai verbruik van dat tarief af te wijken. Bij de bepaling van boven- genoemd bedrag is er van uitgegaan, dat het nieuwe tarief als gevolg van het niet meer gebruiken van afzonderlijke gasmeters zowel voor de verbruikers als voor het gasbedrijf voordeliger zal kunnen zijn dan het thans geldende. Ook in het geval, dat bij blokverwarming zowel kookgas als gas voor warmwatervoorziening individueel worden afgenomen adviseert de S.R.O.G. een abonnementstarief te hanteren. Voor een gebruik voor deze twee doeleinden tezamen acht zij een jaarbedrag van f 90,redelijk. Ook hierbij zai uiteraard eventueel naar boven of naar beneden van dit bedrag moeten kunnen worden af geweken. Het ligt niet in onze bedoeling de hierboven genoemde abonnements- tarieven ook te gaan toepassen voor de wooneenheden in flats, waar het gas reeds via individuele meters ontvangen wordt, doch slechts voor de nog te stichten flatgebouwen. De in de aanvang genoemde verhoging der vastrechttarieven stellen wij ons voor te doen ingaan op 1 mei a„s. Wij geven u in overweging vorenstaande abonnementstarieven door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit mogelijk te maken. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 5