s*; 78 M |-| «i 4e afd. 29 juni 1972 geweest dat twee leraren zich bereid hebben verklaard tot het volgen van een informatiecursus en tot het voorlichten van de leerlingen. Dit dient dan o.i. zoveel mogelijk in normaal klasseverband plaats te vinden. Het is dan ook niet noodzakelijk en waarschijnlijk ook minder gewenst af en toe een heel lesuur aan de drugs te wijden. Dat beide bedoelde leraren biologie geven, is hierbij een gunstige omstandigheid. Een informatiecursus als hiervoor bedoeld, kan gevolgd worden bij de Jellinekkliniek (Consultatieburo voor alkohol en drugs) te Amsterdam. De duur van de cursus is één week (overdag). Het gaat daarbij niet om het bijbrengen van medische kennis aan de cursisten, doch om een informatieve oriëntatie omtrent het gebruik van drugs, alcohol etc. en de psychische achtergronden daarvan in het kader van allerlei adolescentieproblemen. Bij enige leraren van elders gevestigde scholen die al een cursus bij de Jellinekkliniek hebben gevolgd, hebben wij hierover nadere inlichtingen in- gewonnen. Deze inlichtingen zijn onverdeeld zeer gunstig. Aan de cursus zijn vrijwel geen kosten verbonden, afgezien van de reis- kosten der cursisten en een bedrag van maxima.al f 10,voor aanschaf- fing van een boekje. Hierbij zullen mogelijk nog enige verblijfkosten komen. Wij hebben in beginsel besloten eraan mee te werken dat de twee be- doelde leraren van de Bronsteeschool een cursus bij de Jellinekkliniek voi- gen en wij zouden de besturen van de alhier gevestigde bijzondere scholen voor voortgezet onderwijs in overweging willen geven ook enige leraren van die scholen daartoe in de gelegenheid te stellen. Het lijkt ons bepaald een voordeel wanneer de aan te wijzen leraren van de diverse onderwijsinstel- lingen in onze gemeente in dezelfde week een cursus zullen volgen. Wan- neer de besturen van de bijzondere scholen daarover net zo dehken, zouden wij hen voor het organiseren van de cursus de nodige ambtelijke medewer- king willen toezeggen. De kosten kunnen o.i. voor rekening van de ge- meente worden genomen. Hiermee zal voorshands in totaal niet meer dan f 1.000,gemoeid zijn. Wij stellen u voor hiermee in te stemmen en een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Tenslotte merken wij nog op dat met het volgen van de hiervoor ge- noemde oursus de grondsiag wordt gelegd voor een goede voorlichting over een onderwerp dat zowel de lichamelijke als de geestelijke gezondheid van de opgroeiende jeugd raakt. Wij zijn evenwel van oordeel dat met het vol- gen van een eenmalige cursus niet kan worden volstaan; de leraren die er bij betrokken worden, zullen zich door een voortdurende evaluatie van het voorlichtingsproces, o.m. door middel van gesprekken, blijvend op de hoogte moeten stellen van de ontwikkeling. Wanneer het noodzakelijk mocht blijken dat daarvoor opnieuw een beroep op de financiële medewerking van de gemeente wordt gedaan, zouden wij daarvoor uit het door u beschikbaar te stellen krediet willen putten. Wij vertrouwen dat u hiermede kunt instemmen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 5