112 4e afd. 31 augustus 1972 DEKKING TEKORT STIOHTING BORGSTELLINGSFONDS Heemstede, 23 augustus 1972. Aan de Raad, Bij zijn voor U ter inzage gelegde brief dd. 28 juli j.l. heeft het Dage- lijks Bestuur van de Stichting Rorgstellingsfonds voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf en toerisme, distrikt Kennemerland, ons in kennis gesteld van de ongunstige financiële positie van het fonds. Het verlies over 1972 wordt voorlopig begroot op 79.687,15. Volgens de statuten moeten de verliezen op borgstellingen en de overige uitgaven voor zover mogelijk uit de inkomsten worden bestreden en indien deze daartoe in enig jaar niet toereikend zijn, wordt het ontbrekende uit het reservekapitaal voldaan. Het reservekapitaal bedroeg per 31 december 1971 19.240,04, zodat een nog te dekken bedrag van f 60.447,11 overblijft. In de statuten is niet geregeld hoe gehandeld moet worden wanneer het reservekapitaa'l niet toereikend is. Het bestuur is van oordeel dat voor dekking van laatstgenoemd bedrag niet moeten worden aangesproken het oorspronkelijke stichtingskapitaal, de vôôr 1945 verstrekte kapitaalbijdrage van de gemeenten en de overige garantiebedragen van de gemeenten ad. 0,08 per inwoner per jaar; het totaal hiervan is thans f 71.382,56. Wanneer namelijk het fonds over kortere of langere tijd weer op een gezonde basis staat zal het totaal van de reeds verleende en eventueel te verienen kredieten een bedrag van tien maal dat vermogen niet mogen overschrijden. Voorlopig is het bedrag van de uitstaande kredieten nog hoger. Het (dagelijks) bestuur ziet als enige en afdoende oplossing dit tekort om te slaan over de deelnemende gemeenten naar rato van de inwoner- tallen. In de eerstvolgende vergadering van het Algemeen Bestuur zal een daartoestrekkend voorstel worden gedaan. Bij aanneming vam dit voorstel zal het voorlopige aandeel van Heem- stede neerkomen op f 3.377,41 0,128 per inwoner). Het bestuur vraagt op korte termijn een voorschot hierop te verlenen van 80 De oorzaak van de huidige slechte situatie is o.m. gelegen m de stijgmg van de achterstanden Dij de betaling van rente en aflossing op kredieten (als gevolg van conjuncturele invloeden en structurele wijzigingen in be- paalde sectoren van het midden- en kleinbedrijf). Diverse bij het Rijk ge- declareerde kredieten zijn helaas niet vergoed. Inmiddels zijn enkele maatregelen genomen tot verbetering van de situatie, t.w. het (tijdelijk) stopzetten van de kredietverlening, het ver- minderen van de personeelssterkte van het bureau van vier tot twee vaste medewerkers en het in versneld tempo bij het Rijk declareren van verliezen op kredieten waarvoor het Rijk een garantie heeft gegeven. Aannemende dat het Algemeen Bestuur overeenkomstig het voorstel van het DagClijks Bestuur zal besluiten, stellen wij U voor tot een bedrag van 3.377,41 bij te dragen in het tekort. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 35