■V, lllMHi 113 12 4e afd. 31 augnstus 1972 WEBEN VRACHTVERKEEB LANCKHORSTLAAN Heemstede, 23 augustus 1972. Aan de Raad, Zoals U bekend is, hebben wij naar aanleiding van het door een groot aantal bewoners van de Lanckhorstlaan en onageving gedane verzoek bij brief van 13 maart 1972 aan burgemeester en wethouders van Haarlem gevraagd hun oordeel kenbaar te maken over de suggestie het vrachtver- keer uit die laan te verwijzen naar de route Heemsteedse Dreef-Zuider- houtlaan-Spanjaardslaan-Wagenweg-Westelijke Randweg. Dezelfde vraag hebben wij bij brief van genoemde datum voorgelegd aan het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland. Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben ons bij brief van 19 juli j.l. toegezonden de nota „Verkeersafwikkeling Heemsteedse Dreef en omgeving", opgesteld door de chef Verkeerspolitie van Haarlem en het hoofd van de afdeling Verkeer van het bedrijf Openbare Werken van die gemeente. Genoemd college verwijst naar de conclusies van deze nota t.w.: a. de in de toekomst te verwachten toeneming van het verkeersaanbod op de Lanckhorstlaan, als gevolg van de vergrote capaciteit van de Cruquiusweg, ware te spreiden over de Lanckhorstlaan voor het ver- keer in oostelijke richting en de Adriaan Pauwlaan voor het verkeer in westelijke richting; b. in verband met het feit dat laatstgenoemde weg een B-weg is, ware het zware verkeer in westelijke richting te leiden via de Spanjaards- laan; c. he kruisingen van de Lanckhorstlaan en de Adriaan Pauwlaan moeten zodanig worden verbeterd dat een maximumcapaciteit wordt bereikt, d. de genoemde kruisingen waren te beveiligen door middel van verkeers- lichten, die zodanig gekoppeld zijn dat het doorgaande verkeer over de Herenweg over z.ggroene golfperioden kan beschikken. Burgemeester en wethouders van Haarlem merken in hun antwoord verder op dat zowel de aansluiting van de Spanjaardslaan met de Fontein- laan-Zuiderhoutlaan als die met de Wagenweg niet berekend zijn op een massaal vervoer van de Heemsteedse Dreef naar de Westelijke Randweg v.v. en dat daarom dit verkeer zal moeten worden beperkt tot alleen het zware verkeer. Gedeputeerde Staten hebben op onze brief nog niet geantwoord. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat heeft bij brief van 3 augustus j.l. medegedeeld dat z.i. het omleiden van het vrachtverkeer via de Adriaan Pauwlaan niet in aanmerking komt; dit zou trouwens slechts een verplaatsing van de problemen betekenen. De omleidlng via de route waarvan de Spanjaardslaan deel uitmaakt, lijkt hem slechts uitvoerbaar na reconstructie van de aansluiting Span- jaardslaan-Wagenweg; om budgettaire redenen is de uitvoering van het plan tot deze reconstructie (tevens inhoudend de verbreding van het ge- deelte Wagenweg tussen Spanjaardslaan en Westelijke Randweg) nog niet ter hand genomen. Wij merken naar aanleiding van deze antwoorden het volgende op. De brief van burgemeester en wethouders van Haarlem geeft geen

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 37