KatMiü 113 *e 4e afd. 31 augustus 1972 concreet antwoord op de vraag hoe op korte termijn een vermindering kan worden verkregen van de verkeersoverlast welke de bewoners van de Lanckhorstlaan ondervinden. In verband met de ingebruikneming van rijksweg nr. 6 (in mei 1974) zal deze overlast wat betreft het zware verkeer grotendeels nog tijdelijk zijn. De Haarlemse nota heeft betrekking op maatregelen welke voor langere termijn nodig zijn. Uiteraard zal hierover nog uitvoerig overleg moeten worden gepleegd. Volgens een zeer globale schatting zulien deze maatregelen voorzienin- gen op het grondgebied van onze gemeente vergen, waarvan de kosten in de orde van grootte van /.4.000.000,liggen. Alleen reeds gelet op dit bedrag is het duidelijk dat die voorzieningen voor de bewoners van de Lanckhorstlaan nlet tijdig soelaas zullen geven. De enige oplossing welke naar ons oordeel wel op korte termijn dus b. tijdig kan worden gerealiseerd, is de omleiding van het vrachtverkeer in de richting oost-west via de Spanjaardslaan. Wij geven U in overweging ons te machtigen terzake met burgemeester en wethouders van Haarlem en met de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat overleg te plegen. Mocht ook ten behoeve van genoemde omleiding een wijziging nood- zakelijk zijn van het kruispunt Spanjaardslaan/Zuiderhoutlaan-Fontein- laan, dan behoeft het naar ons oordeel niet uit te sluiten dat de gemeente Heemstede in de kosten hiervan een bijdrage verleent. De Wat betreft de langere termijn-problematiek zou ons college eveneens met het gemeentebestuur van Haarlem besprekingen willen voeren. Hierbij zuilen behalve de nota-Haarlem, het streekwegenstramien in zijn totaliteit en het I.S.K. standpunt terzake tegen de achtergrond van het streekplan o.i. aan de orde dienen te komen. De Verkeerscommissie en de commissie voor Openbare Werken hebben zich in een gezamenlijke vergadering met het hiervoor omschreven stand- punt akkoord verklaard. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 38