126a, b 4e afd. 26 oktober 1972 VASTSTELLING EXPLOITATIEVERGOEDING VOOR BIJZONDERE KLEUTERSCHOLEN OVER 1970 EN 1971 Aan de Raad, Ingevolge artikel 73 der Kleuteronderwijswet vergoedt de gemeente jaarlijks aan de besturen der bijzondere kleuterscholen de exploitatie- kosten van die scholen. De aan de bijzondere kleuterscholen uit te keren bedragen worden door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen voor elk jaar afzonderlijk vastgesteld. Ter bestrijding van de kosten van onderhoud, verlichting, verwarming en schoonhouden van de schoolgebouwen wordt een bedrag per lokaa.l vergoed, terwijl als vergoeding van de kosten van het onder- houd van schoolmeubelen en van het onderhoud en de aanschaffing van ontwikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften een bedrag per kleuter wordt uitgekeerd. Deze bedragen zijn voor de jaren 1970 en 1971 bepaald op resp. 2.020, en 2.110,— per lokaal en op 25,— en 26,25 per kleuter. Indien de school de beschikking heeft over een speel- of werklokaal met een vloeroppervlakte van meer dsm 70 m2 wordt het lokaal voor de be- paling van het aantal voor vergoeding in aanmerking komende lokalen gelijk gesteld met anderhalf leslokaal. De kosten van de door de gemeente aan de bijzondere kleuterscholen te verlenen vergoedingen worden door het Rijk aan de gemeente terug- betaald, hetgeen over 1970 en 1971 tot nu toe slechts bij wijze van voor- schot is geschied. Vooruitlopende op de definitieve afrekening hiervan stellen wij u voor tot toekenning van de exploitatievergoeding aan de bijzondere kleuterscholen over de jaren 1970 en 1971 over te gaan. Twee ontwerp-besluiten bieden wij u hierbij aan. Heemstede, 4 oktober 1972. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 13