129 4e afd. 26 oktober 1972 ren, een oplossing moeten brengen voor de daarmee gemoeid zijnde spe- cifieke economische belangen. Een indeling van deze gemeente in twee gewesten lijkt ons evenwel een bestuurlijke constructie die, vooral indien tot rechtstreekse verkiezingen voor de gewestraden en tot een taakoverdracht zou worden gekomen, zal leiden tot een onwerkbare situatie die mede de bestuurlijke en maatschap- pelijke vervlechtingen in wijde omtrek zal schaden. 6. Conelusies: Wij geven U in overweging: 1. in te stemmen met de inhoud van dit preadvies, welke als volgt in hoofdlijnen kan worden samengevat: a. het staat buiten twijfel dat de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Heemstede, Zandvoort, Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest tot één ge- west het Gewest Kennemerland behoren en als zodanig in de structuurschets als één gewest dienen te worden aangeduid; b. gelet op de enorme problemen die de door gedeputeerde staten op de kaarten 1 en 2 voor Haarlemmermeer genoemde oplossing ver- oorzaakt, dient de bedoelde vorming van een zonaal gewest waarvan Haarlemmermeer zou moeten deel uitmaken als een redelijk goede oplossing te worden aanvaard, waarbij evenwel dient te worden opgemerkt dat naar ons oordeel Haarlemmermeer in de structuur- schets ware in te delen in het Gewest Kennemerland indien de vor- ming van een dergelijk zonaal gewest niet mogelijk of niet aan- vaardbaar zou blijken te zijn; c. er zijn naar ons oordeel onvoldoende motieven aangevoerd om ook de Zuid-Hollandse gemeenten Hillegom en Lisse en delen van de gemeenten Voorhout, Noordwijkerhout en Noordwijk in de struc- tuurschets bij het Gewest Kennemerland in te delen. 2. dit preadvies en Uw besluit ter zake ter kennis te brengen van gede- puteerde staten van Noord-Holland, van de Kennemerraad en de raden der gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Zandvoort, Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Uitgeest, Haarlemmermeer, Hillegom, Lisse, Noordwijkerhout, Noord- wijk en Voorhout. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 44