GEWIJZIGD EXEMPLAAR 6e afd. 26 oktober 1972 138 le WIJZIGING VERORDENING BEGRAAFRECHTEN Heemstede, 27 september 1972. Aan de Raad, In de gemeente-begroting voor 1973 is aan inkomsten voor de begraaf- plaats een bedrag geraamd van 110.000,en aan uitgaven een bedrag van f 210.000, Wij achten een tekort van f 100.000,niet verantwoord. Naar ons oordeei behoort minstens 75% van de uitgaven te worden gedekt. Dit betekent dat de begraafrechten belangrijk zullen moeten worden ver- hoogd. Deze rechten kunnen in twee groepen worden onderscheiden: 1. de bedragen, welke éénmaal verschuldigd zijn; 2. de bedragen, welke jaarlijks voor het onderhoud van de graven ver- schuldigd zijn. Wij zijn van oordeel dat het aanbeveling verdient de éénmaal verschul- digde rechten met 60% en de rechten voor het onderhoud met 40% te verhogen. Voor de eerstgenoemde kosten is in vele gevallen een ver- zekering afgesloten. De onderhoudskosten moeten veelal door bejaarde mensen worden voldaan, voor wie een te hoog tarief bezwaren kan op- leveren. De aanvaarding van ons voorstel betekent een verhoging van de in- komsten met een bedrag van f 53.000,zodat het tekort nog f 47.000, zal bedragen. De nota, waarbij wij de begrotingen voor 1973 hebben aangeboden, bevat de mededeling dat daarbij gevoegd was een voorstel tot verhoging van de begraafrechten. Daar het gewenst is de wijziging van de verordening op 1 januari 1973 in werking te doen treden en deze wijziging de Koninklijke goedkeuring behoeft, waarmede uiteraard enige tijd gemoeid zal zijn, is het bezwaarlijk hierover pas in de begrotingsvergadering van uw college een beslissing te nemen. Daarom stellen wij u voor thans tot wijziging van de verordening te besluiten overeenkomstig bijgaand ontwerp. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 65