144 4e afd. 30 november 1972 WIJZIGINGEN BEWEGWIJZEBING Heemstede, 11 oktober 1972. Aan de Raad, In verband met de reconstructie van de Zandvoortselaan is het nood- zakelijk de bewegwijzering van deze laan aan te passen. Door de Konink- lijke Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B. is hiertoe een plan ingediend, hetwelk voorziet in transparante wegwijzers, aangepast aan de eisen die het verkeer in de bebouwde kom stelt. De lichtwegwijzer op de kruising met de Leidsevaartweg moet opnieuw worden geplaatst; twee oude emaille voorrichtingsborden (ten oosten van de Willem Klooslaan en ca. 165 m vöôr genoemde kruising) zullen worden vervangen door transparante borden, terwijl ook op de Leidsevaartweg een dergelijk bord zal worden geplaatst. Voor deze wijzigingen hebben wij inmiddels aan de A.N.W.B. opdracht tot uitvoering verstrekt. De hieraan verbonden kosten, welke worden geraamd op 7.699,kunnen worden be- streden uit het voor de reconstructie van de Zandvoortselaan beschikbaar gestelde krediet. Van de op het kruispunt Herenweg-Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan staande lichtwegwijzer zullen enkele bakken worden gewijzigd. Ook hier wordt voorgesteld twee oude emaille voorrichtingsborden te vervangen door transparante borden, nl. in het noordelijk trottoir van de Lanckhorst- laan tegenover de Van Slingelandtlaan en op de Herenweg ten zuiden van de kruising; laatstbedoeld bord zal voor rekening van Rijkswaterstaat worden vervangen. Op beide kruispunten komt de aanduiding ,,Heemstede-Centrum" voor, zowel ten dienste van het gemotoriseerde verkeer als voor de treinreizi- gers. Een voorrichtingsbord met eenzelfde verwijzing is op ons verzoek ook gepland op de Lanckhorstlaan, ca. 100 m voor de kruising met de Bronsteeweg. Het plan van de A.N.W.B. voorziet tevens in plaatsing van een lichtwegwijzer op deze kruising, vooral om het verkeer uit het cen- trum in de goede richting te leiden. ,,Deze wegwijzer zal met de op de kruising Raadhuisplein-ValkenburgerpJe+n voorgestelde lichtwegwijzer met de aanduidingen Hillegom/Lisse, Den Haag, Centrum en Hoofddorp/Haar- lem een sluitend geheel vormen. Ook op deze kruising wordt hierdoor voor- al ten aanzien van de verwijzing naar het centrum meer duidelijkheid verkregen; weggebruikers worden thans van de Herenweg uitsluitend via de Van Merlenlaan verwezen naar het centrum. Tenslotte houdt het door de A.N.W.B. ingediende plan de vervanging in van de emaille wegwijzers op het Valkenburgerplein en op de kruising Herenweg/Van Merlenlaan door transparante borden. De totale kosten van een en ander, waarvoor een eenmalige bijdrage wordt gevraagd, worden door de A.N.W.B. geraamd op f 21.800,te ver- meerderen met 16 B.T.W. is f 25.288,Voor de aansluiting van de wegwijzers en de borden door de gemeentebedrijven op de grondkabel wordt f 1.200,geraamd. Vopr rekening van de gemeente zullen voorts komen de kosten van stroofcverbruik en van het onderhoud van de elektrische instailatie. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een krediet van rond f 26.500,besdhikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgermeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 17