153 4e afd. 30 november 1972 GARANTIEVERLENING HONKBALCLEB R.C.H. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 22 november 3-1-; BESLUIT: onder afstanddoening van alle voorrechten en exceptiën, door de wet aan borgen toegekend, te waarborgen de tijdige betaling van rente en aflos- sing terzake van een aan de Honkbalvereniging R.C.H. voor de bouw van een kantine door de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V., kantoor Heem- stede, in rekening-courant te verstrekken krediet ad 15.000,tegen een rente gelijk aan 1% boven het promessedisconto van de Nederlandse Bank N.V. en af te lossen in 15 jaarlijkse termijnen van 1.000,zulks onder de volgende voorwaarden en bepalingen: 1. geen vervreemding of bezwaring van de onroerende bezittingen van de vereniging zal plaats hebben dan met schriftelijke goedkeuring van burgemeester en wethouders; 2. de vereniging zal geen kapitaal-verplichtingen op zich nemen dan met schriftelijke goedkeuring van burgemeester en wethouders; 3. besluiten van de vereniging tot wijziging van de statuten, ontbinding van de vereniging, het voeren van rechtsgedingen, het aangaan van dadingen of het onderwerpen van geschillen aan de beslissing van scheidslieden mogen niet worden genomen dan met schriftelijke goed- keuring van burgemeester en wethouders 4. de vereniging verplicht zich op eerste aanzegging van burgemeester en wethouders aan de gemeente het recht van eerste hypotheek te ver- lenen zulks onder de gebruikelijke bedingen, waaronder die bedoeld in artikel 1223, lid 2, artikel 1230, lid 1 en artikel 1254, lid 2, van het Burgerlijk Wetboek en artikel 297 van het Wetboek van Koophandel op de onroerende bezittingen van de vereniging; 5. vôör 1 december van elk kalenderjaar zal de vereniging aan burge- meester en wethouders de begroting van baten en lasten voor het volgende kalenderjaar ter goedkeuring zenden, vergezeld van een toe- lichting. Indien burgemeester en wethouders bezwaren hebben tegen de begroting, zal de vereniging haar dienovereenkomstig wijzigen of gebruik maken van de onder punt 12 aangegeven mogelijkheid van beroep tegen de weigering van de goedkeuring. Zonder söhriftelijke toestemming van burgemeester en wethouders mogen geen uitgaven worden gedaan waardoor de in de begroting vermelde bedragen worden overschreden; 6. binnen zes maanden na afloop van elk kalenderjaar zal de vereniging aan burgemeester en wethouders ter goedkeuring zenden een balans per 31 december van dat jaar en een verlies- en winstrekening over dat jaar, een en ander met een toelichting; 7. de vereniging verplicht zich om desgevraagd aan de door burgemees- ter en wethouders aan te wijzen personen inzage te geven van alle boeken en bescheiden van de vereniglng; 8. de verehiging zal de te stichten kantine behoorlijk en ten genoegen van burgemeester en wethouders onderhouden. Burgemeester en wet- houders zullen te allen tijde bevoegd zijn de toestand van de opstallen te doen opnemen. De door hen nodig geoordeelde herstellingen zullen op eerste aanzegging binnen de door hen te stellen termijn worden verricht;

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 50