TOELICHTING BIJ HET BESTEMMINGSPLAN SC'HOl VVBKOEKEKI'OI.DEK C. Het plan heeft betrekking op het gebied dat in het bestemmingsplan voor de Schouwbroekerpolder (raadsbesluit van 30 mei 1968) is bestemd voor woondoeleinden categorie C meergezinshuizen en de daarbij behoren- de bergplaatsen en autoboxen, alsmede groenvoorzieningen, rijwegen, wan- delwegen, parkeergelegenheden e.d.). Volgens het plan van 1968 zijn bur- gemeester en wethouders bevoegd tot uitwerking overeenkomstig enige nader aangegeven bepalingen. Bij de voorbereiding van een bouwplan, waarbij de architect nauw heeft samengewerkt met de stedebouwkundige adviseur der gemeente, is ech- ter gebleken, dat het gewenst is de rooilijnen iets anders te projecteren dan het bestemmingsplan aangeeft, terwijl ook een geringere bebou- wingsdichtheid dan het plan aangeeft gewenst is. In verband hiermede is het noodzakelijk het bestemmingsplan te wij- zigen. Bij de voorbereiding van het bouwplan is niettemin conform het bestem- mingsplan uitgegaan van een vrij grote bebouwingsdichtheid. Deze dichte bebouwing mag echter niet een massaal karakter krijgen in disharmo- nie met de omringende bebouwing. Horizontale en verticale geledingen kunnen in dit opzicht helpen. Verder zal in voldoende mate stallingsruimte gemaakt worden. Gerekend is op 1,5 parkeerplaats per woning. Voor 50 van het aantal woningen is een overdekte stalling gewenst. De ligging van het terrein aan het water nodigt uit hiervan gebruik te maken. Dit komt op de volgende wijze tot uiting: a. door de bebouwing op het water te richten (d.i. tegelijk ook op het zuiden) b. door wandelmogelijkheden langs het water te maken; c. door het water in het ontwerp te betrekken (haventje). Andere programmapunten zijn: 1. de ontsluiting van het terrein kan alleen gevonden worden aan de west- zijde; het aantal aansluitpunten moet beperkt blijven tot 1 of 2; 2. op het terrein dient ruimte te blijven voor de aanleg van een trapveld van circa 30 x 50 m; 3. er dient ook ruimte te blijven voor de realisering van een sportzaal met bijbehorende ruimte, welke o.m. dienst zal doen voor de nabij ge- legen Prinses Beatrixschool. De ontworpen bebouwing heeft hoogten van 1 tot 7 lagen en alle tussen- gelegen hoogten. De woningen zijn terrasgewijze gestapeld. Het aantal woningen bedraagt circa 210. Ten behoeve van het parkeren zijn de volgende voorzieningen gedacht: 100 plaatsen in overdekte parkeergarages; 104 plaatsen op parkeer- garages; 142 parkeerplaatsen; totaal dus 346 plaatsen. Er is hier een oplossing gezocht met behulp van eenvoudige parkeer- garages welke bestaan uit een enkel dek waaronder en waarop geparkeerd wordt. Hiermede zijn een aantal (gevraagde) overdekte stallingsplaatsen ontstaan; tevens is voorkomen dat het totale terrein ten noorden en ten westen van de bebouwing zou moeten worden verhard. Aan de zijde van het Heemsteeds Kanaal is een jachthaven van be- scheiden afmeting geprojecteerd. De bedoeling hiervan is in de eerste plaats ligmogelijkheden te bieden voor boten van de bewoners. Het pad langs het water komt op de schets en de plankaart voor; qua bestemming

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 7