154 2e afd. 15 december 1972. Subsidies. Zoals uit het aan uw raad aangeboden subsidievoorstel blijkt, zal het totaal aan gemeentelijke subsidies, nadat dit is verminderd met de meerinkomsten als gevolg van hogere rijksbijdragen, in vergelijking met het vorig jaar stijgen met Saiarissen. Sinds de vaststelling van de begrotingen voor 1972 is de salarispositie van het personeel der gemeente door de navolgende maatregelen beïnvloed: Salarisverhoging ingaande 1 januari 1972, waarin verwerkt de trend-correctie over 1971 6,9 Verhoging der sociale lasten (verhoging premie- percentage A.O.W./A.W.W./A.W.B.Z. en Ziekte- kostenregelingalsmede verhoging der maxima waarover de diverse premies worden berekend 1,2 Eerste fase van de structurele herziening der amb- tenarensalarissen raadsbesluit van 29 juni 1972, no. 86). Deze eerste fase, welke een verbetering van de jeugdsalarissen en het verbinden van diensttijd-uit- lopen aan de iagere salarisschalen inhield, betekent, omgerekend over het gehele personeel, een salaris- verhoging van 2,9 totaal 11 In totaal blijken de personeelslasten in vergelijking met 1972 een verhoging te hebben ondergaan van Wanneer op het bedrag van het verschil in mindering wor- den gebracht de salarissen en sociale lasten van de peda- goog-didacticus en van de remedial-teacher ten bedrage van f 59.800,dan resteert een bedrag van f 530.000, Dit laatste bedrag vormt 12,6 van het totaal aan salaris- sen en sociale lasten over 1972. Het verschil met het hierboven aangegeven totaal kan in hoofdzaak worden toegeschreven aan de toekenning van periodieke verhogingen van salaris. Bij het bovenstaande dient in aanmerking te worden ge- nomen dat het hier gaat om het bedrag van de stijging van die personeelslasten, welke direct op de gemeente-begro- ting drukken, dus niet bijv. die van de politieambtenaren en van het onderwijzend personeel, die door het rijk wor- den vergoed en die van de gas-, water- en elektriciteits- bedrijven en van de Heemsteedse Sportstichting, die zich slechts door middel van geraamde winst of nadelig saldo manifesteren in de gemeente-begroting. Tegenover bestaande verschillen, die het begrotingsbeeld nadelig beïnvloeden, staan de navolgende, die daarop een gunstige uitwerking hebben. Voigno. 02.362. Voorlichting aan de burgers. In het begrotingsjaar zal geen gemeentegids worden uit- gegeven. Dit zal weer gebeuren in 1974. In verband daar- mede behoeft op deze post minder te worden geraamd 44.900,- 589.800,— 10.500,—

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 14