155 4e afd. 15 december 1972 RIOLERING COMPONISTENWIJK. Heemstede, 22 november 1972. Aan de Raad, De bewoners van een deel van de Componistenwijk ondervinden veel- vuldig1 overlast als gevolg van verstopping van de huisrioleringen. Dit geldt met name voor de in strokenbouw gesticbte gemeentewomngen, welke worden beheerd door de Woningbouwvereniging „Heemstede's Be- lang Het euvel houdt verband met de hoge ligging van het hoofdriool in de Diepenbrocklaan, de Van Breelaan en in het gedeelte van de Joh. Verhulstlaan tussen de Van Breelaan en de Joh. Wagenaarlaan, alsmede met de geringe diameter van dit riool en met het te geringe afschot van de lange huisafvoeren. Wii merken hierbij op dat de riolering is gelegd omstreeks 1951. Toen ging men bij het ontwerpen van een rioleringsplan nog van de volgende principes uit: 1 de riolering moest zo hoog gelegd worden als maar enigszins ver- antwoord was; door het ontbreken van graafmachines was diep leggen een kostbare zaak; de huisafvoeren werden dan gewoonlijk in de zijkant van het hoofdriool aangesloten (thans gebeurt dit aan de bovenkant) 2. de riolering werd berekend met een grote overstortfrequentie op het boezemwater, zodat met een vrij kleine diameter kon worden volstaan; de daardoor minder zware buizen konden met handkracht worden ge- legd; 3. het veen in de wegcunetten werd niet ontgraven; de riolering werd op een houten paalfundering gesteld. Om de huidige moeilijkheden op te lossen is het noodzakelijk een meuwe riolering met een grotere diameter 1 m dieper te leggen. Hiervoor zrjn de volgende werkzaamheden nodig: het opbreken van de bestaande bestra- ting en riolering, het ontgraven en afvoeren van het veen onder de nieuw te leggen riolering en het aanvullen van de gegraven sleuf met zand, het leggen van een nieuw riool en het weer aanbrengen van de bestrating. De kosten van een en ander worden blijkens de voor u ter rnzage ge- legde begroting geraamd op rond f 220.000, Wij stellen u voor ons een krediet tot dit bedrag te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 25